Tuesday, 25 June 2019

Birželio 10 dieną 86 būsimieji pirmokėliai su vėjeliu skriejo į stovyklą „Balta vėjų pieva“. Savaitę trukusioje stovykloje kiekvieną dieną vaikų laukė vis kitos veiklos, nauji iššūkiai ir įspūdžiai.
Stovyklos rytas prasidėdavo ryto ratuku „Labas rytas suraitytas“, kuriame vaikai dalinosi įspūdžiais, sužinodavo dienos veiklas. Vėliau stovyklautojai pakeldavo vėliavą, su stovyklos šūkiu žingsniuodavo „Basakojų taku“, vyresniųjų klasių mergaičių Lukos ir Kamilės vadovaujami žaismingai atlikdavo rytinę mankštą.
Pirmadienis buvo skirtas susipažinimui su mokykla, mokytoja ir draugais. „Vėjukai“ (taip mielai buvo pavadinti mažieji stovyklautojai) drąsiai „skraidė“ po mokyklos erdves, darbavosi kūrybinėse dirbtuvėlėse „Vėjo malūnėlių pieva“, kur pasigamino vėjo malūnėlius, skirtus gaudyti vėją pievoje. Po intensyvių kūrybinių veiklų „vėjas nurimo“ – būsimieji pirmokai ilsėjosi Kaštonų alėjoje…
Antradienis – vėjukų sporto diena. Į pagalbą mažiesiems atskubėjo jaunieji šauliai, kurie organizavo įvairias sportines rungtis: vaikai žaidė mažąjį futboliuką, išbandė rankos taiklumą mėtydami kamuolį į krepšį, lenktyniavo linksmajame kliūčių take, dalyvavo kamuoliukų mūšyje, ugdė komandinius įgūdžius, slėpdamiesi po didžiuliu spalvotu parašiutu. „Vėjas siaučia po kaštonais“ – pavyko!

190625a

190625b

190625c

190625d

190625e

190625f

Trečia diena – vėjukų kelionė po Tauragę. Stovyklautojai dalyvavo Tauragės „Santakos“ muziejaus edukacinėse veiklose: „Raganavimas“, „Archeologija“, „Virtuali kelionė po Tauragę“, „Fotografijos įdomybės“, „Piemenėlių žaidimai“. Grįždami stovyklautojai vėsinosi miesto fontane. Po pietų visi pasinėrė į dailės terapiją lauke tapydami neįprastomis priemonėmis ant netradicinių paviršių.
Ketvirtą dieną – „Vėjas sukosi ratu“. Būsimieji pirmokėliai pasklido po mokyklos erdves. Bibliotekoje klausėsi pasakos „Lapė yra laimė“, patys tapdami jos personažais („Vėjas sklaido knygų lapus“), žaisdami atliko anglų kalbos užduotėles („Hello, vėjukai!“) , kiekvienas pasigamino savo „jūrą“ („Vėjas pusto smėlį…“), lankėsi „Šachmatų karalystėje“, pirštukais puošė balionėlius, žaidė žaidimus ir linksmai šoko.
Penktadienis prasidėjo „Vėjo kelione į vasarą“. Baltoje vėjų pievoje apsilankė policijos pareigūnė Judita su policijos pagalbininku Amsiumi, kurie supažindino su saugaus elgesio vasarą taisyklėmis. Vėliau vaikai svečiavosi pas robotukus. Stovyklautojai konstravo iš Lego kaladėlių, išbandė kaip veikia „bitutės“, susidraugavo su „tikrais“ robotais. Diena baigėsi „Burbulų pasaka“ ir stovyklautojų piešinukų paroda.
Skambant mokyklos himnui buvo nuleista stovyklos vėliava. Pasidžiaugėme, kad visi stovyklautojai įveikė stovyklos „Balta vėjų pieva“ iššūkius, linksmai ir turiningai praleido laiką žaismingoje stovykloje ir linksmi išskubėjo į … vasarą.

Būsimųjų pirmokų mokytojos R. Stancikaitė, L. Tamašauskaitė, O. Jankauskienė, J. Klėtkienė, D. Kiniulienė