Monday, 22 October 2018

2018 spalio 8-12 dienomis Europoje ir visame pasaulyje vyko programavimo savaitė. Ši savaitė ne tik kad tapo tradicine (vyksta šeštąjį kartą), bet akivaizdu, kad kiekvienais metais programavimu besidominčių ir jį populiarinančių žmonių vis daugėja. Tai galime matyti iš statistinių duomenų ir interaktyvaus žemėlapio svetainėje https://codeweek.eu/events

2

3

Mūsų progimnazija didžiuojasi keturiais ankstesniais metais gautais Europos komisijos programinio raštingumo sertifikatais. Šiais metais mes taip aktyviai įsitraukėme į algoritminio mąstymo ugdymo veiklas, kad Tauragė pagal aktyvumą tapo trečiu miestu Lietuvoje, o net 40 iš 46 Tauragės apskrityje registruotų veiklų vyko mūsų progimnazijoje.

1

Ypatingą dėmesį programavimui šiemet skyrė pradinių klasių mokytojos — 2018-10-10 organizavo visų pradinių klasių programavimo pamokas. Išbandyta daugybė veiklų: nuo tikslinių algoritminio mąstymo žaidimų be kompiuterio, linksmų programėlių kūrimo su „Lightbot“, „Labirintas“, „CodeMonkey“ iki pasakojimų programavimo su „ScratchJr“.

4

5

6

Ačiū šauniausiems ir aktyviausiems 8a kl. šokėjams už programavimo savaitės atidarymo FlashMobą.

7

Į programavimo savaitę įsitraukė ir savanoriai 5-8 klasių mokytojai-dalykininkai, klasių vadovai, patys atrasdami ir savo ugdytiniams atskleisdami, kaip linksmai ir netradiciškai galima lavinti loginį algoritminį mąstymą, patiems kurti, o ne tik būti vartotojais. Mokiniai džiaugėsi savo pirmaisiais jaunųjų programuotojų sertifikatais.

8

9

10

Tikime, kad aktyviausių mokytojų iniciatyva įkvėps ir mokinius ir kolegas į jau žinomus dalykus pažvelgti naujai, atrasti ir pritaikyti naująsias technologijas ne tik dirbant kompiuteriu, bet ir mokant bei mokantis veiksmingiau spręsti problemas, bendrauti, bendradarbiauti, pažadinti kūrybines galias. Mūsų mokytojų organizuotas veiklas bei nuotraukas galite apžvelgti mokyklos programavimo savaitės interaktyvioje lentoje: https://padlet.com/nanija00/EUcode2016_17_18 (slaptažodis: code). Norėtume, kad kitą rudenį į programavimo savaitės Europoje 2019 iniciatyvas įsitrauktų ir mokinių tėveliai bei kiti bendruomenės nariai.
EU programavimo savaitės veiklų „Šaltinio“ progimnazijoje koordinatorė Nanija Bekerienė