Wednesday, 3 June 2020

Lietuvos Junior Achievement kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija inicijavo ir visus metus vykdė unikalų, įdomų ir prasmingą pradinių klasių mokiniams skirtą finansinio raštingumo stiprinimo projektą „Mano bendruomenė“.
Tai buvo puiki galimybė pradinukams susipažinti su bendruomenėje veikiančiomis įmonėmis ir organizacijomis, ten dirbančių žmonių profesijomis, įgyti patirties, gaminti produkciją, valdyti darbo našumą, gauti atlyginimą ir sumokėti mokesčius, o svarbiausia sužinoti, iš kur atsiranda pinigai ir kaip jie keliauja bendruomenėje.

20200603aa

20200603bb

20200603cc

Visus metus projekte sėkmingai dalyvavo, veiklas vykdė įvairaus amžiaus pradinukai iš 10 Lietuvos mokyklų.
Birželio 1 d. šio projekto veiklų pristatymo baigiamąjį renginį virtualiai stebėjo ir mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai. Renginio dalyviai pasitikrino savo finansinį raštingumą protmūšyje. Vaikai atsakinėjo į suktus klausimus apie atsakingą vartojimą, kaip pasiskirsto bendruomenėje pinigų srautai, kodėl reikia skaičiuoti, planuoti pajamas ir išlaidas, apie asmeninių finansų valdymą.
Išmoko šokti linksmą euro monetos šokį ir dainuoti „Finansų repą“.
Renginio transliacijoje dalyvavo garbingi svečiai: LR Prezidentas Gitanas Nausėda ir LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.
Birželio 9 d. mūsų progimnazijoje vyks pirmieji mokymai ir susitikimai su projekto autoriais.
Nuo rugsėjo mėnesio mūsų mokyklos pradinukai dalyvaudami šiame projekte mokysis finansinio raštingumo, ugdys verslumo kompetenciją. Projekto idėjos bus integruotos į ugdymo procesą.
Tikimės, kad projektas vaikams patiks, bus įdomus ir naudingas.

Vilma Kačiušė