Wednesday, 10 June 2020

Birželio 9 dieną mūsų mokykloje vyko mokymai pradinių klasių mokytojoms. Startavo finansinio raštingumo stiprinimo pradiniame ugdyme programa „Mano bendruomenė“. Mokymus vedė Lietuvos Junior Achievement projektų vadovė Jūratė Raudoniūtė ir VGTU inžinerijos licėjaus pradinių klasių mokytoja ekspertė Rūta Filončikienė.
Seminaro metu mokytojos susipažino su finansinio raštingumo ugdymu pradinėse klasėse, „Mano bendruomenė“ programos integravimo galimybėmis į bendrojo ugdymo programą, bei inovatyviomis ugdymo priemonėmis ir metodais.

20200610a

20200610b

20200610c

20200610d

20200610e

20200610f

Penkiuose programos cikluose sudėta daug vaikams patrauklių žaidybinių situacijų, padėsiančių vaikui susivokti, kas yra bendruomenė, kokie įgūdžiai reikalingi kiekvienam darbui atlikti, atpažinti kasdienius finansinius procesus, suprasti, iš kur atsiranda pinigai, kaip jie atkeliauja į mamos ir tėčio pinigines, kaip veikia mokesčių sistema, išmokti susitarti ir atsakingai balsuoti, kai reikia priimti bendruomenei svarbius sprendimus. Tai tikra gyvenimiškų problemų sprendimo programa!
Neabejojame, kad mūsų mokiniams šios pamokos patiks, bus informatyvios, naudingos ir suteiks daug džiaugsmo.

Vilma Kačiušė