Tuesday, 15 May 2018

Šiemet „Patrepsynė“ vyksta jau 14-ą kartą ir po kelerių metų vėl grįžo į Šiaulių areną.
Projektas Lietuvos kultūros ministerijos įtrauktas į 2018–2020 metų šalies prioritetinių renginių sąrašą.
Finale dalyvavo mokyklų, po to miestų ir rajonų atrankiniuose turuose laimėjusios poros. Atvyko dalyvių iš 17 savivaldybių: Šiaulių, Kauno, Panevėžio miestų ir rajonų, Vilniaus miesto, Radviliškio, Prienų, Ukmergės, Biržų, Kelmės, Tauragės, Akmenės, Šilalės, Varėnos, Marijampolės rajonų. Iš viso dalyvavo 94 šokėjų poros.
Šokiai pagal sudėtingumą suskirstyti į Pradedančiųjų, Pažengusiųjų ir Patyrusiųjų kategorijas. Pradedančiųjų kategorijoje varžėsi 64 poros, Pažengusiųjų – 16, Patyrusiųjų – 11 porų.

20180515a

Šokėjus vertino žiuri, vadovaujama latvių etnologo Ernesto Spičo, kuris sugalvojo kaimyninėje šalyje folklorinių šokių varžytuves. Mūsų „Patrepsynė“ yra Ernesto Spičo sumanyto renginio analogas. Sumanytojas – visų iki šiol vykusių ,,Patrepsynių“ žiuri pirmininkas. Komisijoje dirbo dar keturi nariai – etnologai, choreografai. Varžytuvių vertinimas neapsiriboja vien šokio technikos ar etninių ypatumų įvertinimu – svarbi kiekvieno šokėjo nuotaika, įsijautimas, individuali interpretacija.

20180515b

20180515c

Tauragės rajonui atstovavo penkios mūsų mokyklos poros: Agnė Žukauskaitė ir Gustas Manerskas, Vytautė Gestautaitė ir Vakaris Bielskis, Eglė Ramaniukaitė ir Danielius Gailius, Gabija Laurinaitytė ir Eimantas Girulis, Mėta Bitinaitė ir Emilijus Eičas. Sėkmė lydėjo dvi šokėjų poras. Agnė Žukauskaitė ir GustasManerskasbuvo apdovanoti diplomais už geriausiai pašoktą „Linksmą šokį“, Eglė Ramaniukaitė ir Danielius Gailius – diplomais už geriausiai pašoktą šokį „Šaučiuskriaučius“.Sveikiname nugalėtojus. Dėkojame mokyklos direktorei J.Lazdauskienei ir Tauragės rajono savivaldybei už suteiktą galimybę nuvykti į konkursą.
Alma Rumšienė, šokių mokytoja