Wednesday, 15 May 2019

Pirmą gegužės mėnesio savaitę lietuvių kalbos mokytojos aiškinosi, kurie 5-8 klasių mokiniai geriausiai įvaldę rašymo įgūdžius – klasėse atrinkti raštingiausi, jie ir dalyvavo mokyklinėje olimpiadoje. Gegužės 7-ą, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, iš kiekvienos klasės po 2-3 mokinius rašė diktantą. Prizininkais tapo net 18 mokinių.

190515a

190515b

Raštingiausi penktokai: I vieta – Augustė Stonytė, Razmina Vaičekauskaitė (5 c), mokyt. Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, Vanesa Valuckaitė (5 e), mokyt. Lina Norgailienė; II vieta – Agnė Žebelytė (5 a), mokyt. Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė, III vieta – Armanda Juškevičiūtė (5 e), mokyt. Lina Norgailienė. Geriausiai sekėsi šioms 6 klasės mokinėms: I vieta – Aistė Altaravičiūtė, II vieta – Paulina Petrauskaitė, Skaiva Ptakaitė, III vieta – Vaiva Povilaitytė (visos iš 6 b), jas moko Vilija Maslauskienė. Septintokų laimėjimai: I vieta – Toma Ašmontaitė (7 b), mokyt. Daiva Albrechtienė, II vieta – Gabija Buinevičiūtė (7 d), mokyt. Lina Norgailienė, III vieta – Tomas Stankaitis (7 b), mokyt. Daiva Albrechtienė, Augustė Petrošiūtė (7 c), mokyt. Lina Tekorienė. Aštuntokų pasiekimai: I vieta – Meda Pikčiūnaitė (8 a), mokyt. Lina Tekorienė, II vieta – Eduardas Steponkus (8 c), mokyt. Daiva Albrechtienė, Lina Gečaitė (8 a), mokyt. Lina Tekorienė, III vieta – Mindaugas Akramas ir Saiva Čepaitė (abu iš 8 b), juos moko Lina Tekorienė.
Gegužės 14 d. tradiciškai mūsų mokykloje vyko rajoninė 5-8 klasių lietuvių kalbos olimpiada. Joje dalyvavo 16 mūsų mokyklos mokinių – po 4 iš kiekvieno kontingento. Net 11 mokinių tapo prizininkais. Penktokės Augustė Stonytė ir Agnė Žebelytė, parašiusios diktantą be klaidų, užėmė I vietą, Vanesa Valuckaitė – III. Visos šeštokės tapo prizininkėmis: Aistė Altaravičiūtė, Paulina Petrauskaitė, Skaiva Ptakaitė taip pat parašė be klaidų ir tapo I vietos laimėtojomis, o Vaivai Povilaitytei skirta III vieta. Septintokei Gabijai Buinevičiūteiatiteko – I vieta, Tomui Stankaičiui – II. Aštuntokai Lina Gečaitė užėmė I vietą, o Mindaugas Akramas – II.
Tikrai galima nuoširdžiai pasidžiaugti šių mokinių laimėjimais – juk ne tiek daug mokinių, kurie puikiai įvaldę gramatikos taisykles ir rašo praktiškai be klaidų. Sveikiname juos, belieka priminti Jono Jablonskio, vadinamo mūsų bendrinės kalbos tėvu, žodžius: „Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia“.
Birutė Mozurkevičienė