Wednesday, 29 May 2019

„Kai įkvėpia didis tikslas, jūsų mintys išlaisvėja, sąmonė ima plėstis visomis kryptimis, jūs atsiduriate naujame, didingame ir nuostabiame pasaulyje. Atbunda jūsų snaudusios galios ir gebėjimai, ir jūs suvokiate, kad esate kur kas didesni, nei kada pirma tarėtės esą.“ / Patandžalis /
Gegužės 27 dieną Raseinių ,,Šaltinio“ progimnazijoje organizuota trečioji projekto ,,Išmok jaustis gerai“ dalis ,,Komandos formavimas ir bendradarbiavimas“. Projekte dalyvauja ir Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos dešimties mokytojų komanda. Susitikime dalyvius nuo pat pirmos akimirkos užliejo teigiamos emocijos. Trumpi pašnekesiai su kolegomis iš kitos mokyklos, patirčių pasidalijimas sukūrė šiltą atmosferą.

190529b

190529a

190529c

190529d

190529e

190529f

Mokymų lektorės Alma Kernytė ir Neringa Grigorjeva pasirūpino, kad kiekvienas dalyvis ne tik išbandytų įvairius mokymą skatinančius metodus, bet ir įsitikintų, kaip svarbu bendradarbiauti komandoje, jei norima siekti bendro tikslo. Prisistatymą pradėjome ieškodami žmogaus, turinčio bendrą vardo raidę, neradusiems jas dovanojome. Vėliau turėjome sudaryti darbotvarkę, kurioje surašėme į susitikimą pakviestus draugus. Trumpi pokalbiai pagal pateiktą klausimą leido ne tik išklausyti kolegą, bet ir suprasti klausymo svarbą, labiau pažinti šalia esantį. Metodas ,,Kėdžių ratas“ visus pralinksmino, nes suprasdami sąlygas niekaip negalėjome atlikti užduoties. Tapo aišku, komandoje ypač svarbus dėmesio koncentravimas bei susiklausymas. Teorinė dalis priminė tai, ką žinojome, tačiau darbų sūkuryje galbūt pamirštame. Vaidmenų pasiskirstymas komandoje, atsakomybės prisiėmimas ne tik už save, bet ir už kitus narius yra tvirtos bendruomenės sąlyga. Grįžome kupini gerų emocijų, praturtėję žiniomis ir noro patirtį skleisti tiems, kurie yra atviri pokyčiams.
Lina Norgailienė