„Labai dažnai vaikai ir paaugliai net nepastebi, kad atsisėdę prie namų darbų valandą ar ilgiau susirašinėja su draugais, pasiėmę knygą – šokinėja nuo vieno video internete prie kito, o pradėję žiūrėti filmą – „įlenda” į socialinius tinklus”, – pastebi Paramos vaikams centre veikiančios mentorystės programos „Big Brothers Big Sisters” draugysčių koordinatorė, psichologė Vilija Švederytė.
Pasak psichologės, dažniausiai žaidimą įsijungiame ar užmetame akį į socialinius tinklus, nes norime nukreipti mintis nuo ne itin malonios veiklos. Tai automatinė reakcija į neigiamus jausmus, kuriuos gali sukelti nuobodulys, vienišumo ar nesaugumo jausmai, nepasitikėjimas savimi. „Tai kaip jaučiamės sunku kontroliuoti, tačiau galima pasirinkti, kaip reaguoti. Nenuklįsti į kitą užsiėmimą padeda savęs stebėjimas ir sustabdymas, suplanuotos pertraukos, nereikalingų darbui interneto puslapių ar įrenginių išjungimas, tinkama mokymosi vieta”, – sako V.Švederytė.
Konkretūs patarimai, kaip susikaupti ir nusiraminti
Pasitarti su Paramos vaikams centro ekspertais kviečiame diskusijose „Pasikalbėjimai su psichologu”, kurios vyksta mažose grupelėse (internetu) aktualiomis tėvams temomis:
- Konfliktai su paaugliu: kaip išeiti iš karo zonos? Birželio 5 d. 12.00-13.30 val.
- Mano vaikas lieknėja: kas už to slypi ir kada sunerimti? Birželio 10 d. 16.00-17.30 val.
- Stiprios vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimų, emocijos: kaip padėti? Birželio 15 d. 16.00-17.30 val.
Daugiau informacijos ir registracija
Vaida Stoškuvienė
Komunikacijos specialistė
Paramos vaikams centras
Šeimyniškių g. 3A, 09312 Vilnius
8 618 84879
vaida.stoskuviene@pvc.lt
www.pvc.lt