Tuesday, 22 May 2018

Ketvirtadienį, gegužės 17 dieną, 7a klasės mokiniai lankėsi vadinamojoje Šubertinėje – Tauragės krašto muziejaus politinių kalinių ir tremtinių kančių namuose. Muziejuje vyko integruota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka. Muziejuje, kuriame XX viduryje veikė kalėjimas, mokiniai pažvelgė į lietuvių tautos istoriją ir kultūrą kitomis akimis. Gidės ir mokytojų Linos Tekorienės bei Eglės Rupšienės pasakojimai apie tremtį praplėtė moksleivių žinias, pagilino suvokimą apie sudėtingą laikotarpį.

20180522a

20180522b

20180522c

Vaikai mintimis nusikėlė į tremties laikus, į šalčio gaubiamą Sibirą, į žalius miškus su partizanais, į kančių pripildytas kalėjimų kameras. Įdomu tai, kad moksleiviai galėjo išbandyti inscenizuotą tardymą, miegojimą ant kietų kalėjimo lovų, partizanų gyvenimą ir buities vargus žieminėje.
Po apsidairymo muziejuje visi ekskursijos dalyviai apsilankė vidiniame Šubertinės kiemelyje, kur pagerbė mirusius, nužudytus tautos kankinius. Mokiniams ši vieta paliko neišdildomą įspūdį, todėl ne vienas sau prisižadėjo, kad žmonės, kurie kovojo dėl tautos laisvės, nebus užmiršti.
Jorūnė Kleinaitė