Monday, 21 October 2019

Skudučiai – vienas populiariausių liaudies muzikos instrumentų, turinčių senas ir originalias liaudiškojo grojimo tradicijas.
Šį savaitgalį Biržuose skambėjo vieno populiariausių ir liaudies mylimiausių muzikos instrumentų – skudučių – atliekamos melodijos. Vyko skudutininkų ansamblių, ragų ir daudyčių pūtėjų festivalis „Dudutis“.
Spalio 18 d. Biržų pilyje vyko festivalio atidarymo koncertas „Iš praeities į dabartį“. Vieno žymiausių Lietuvos kompozitorių Broniaus Kutavičiaus oratoriją „Iš Jotvingių akmens“ atliko Klaipėdos Vydūno gimnazijos moksleiviai. Koncertavo skudutininkai iš Biržų, Kalvarijos, Marijampolės, Šiaulių, daudytininkai iš Kupiškio.Tauragę atstovavo mūsų mokyklos skudutininkų ansamblis.

20191021

20191021a

20191021b

20191021c

20191021d

Spalio 19 d. Biržų kultūros centre vyko didysis festivalio koncertas „Skambėkime, gauskime, aidėkime“, kuriame dalyvavo skudutininkų, ragininkų ir daudytininkų ansambliai iš Alytaus, Biržų, Gargždų, Marijampolės, Kalvarijos, Klaipėdos, Kupiškio, Panevėžio, Pasvalio, Rokiškio, Tauragės, Utenos. Koncerto svečiai – Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis.
Nuostabus koncertas ir puiki patirtis mūsų jauniesiems skudutininkams. Ačiū mokiniams ir jų tėveliams, ačiū mokyklos direktorei Jūratei Lazdauskienei už galimybę dalyvauti festivalyje.

Skudutininkų vadovas Kazys Bivainis