Wednesday, 29 May 2019

Gegužės 20-25 dienomis Lietuvoje (50 švietimo įstaigų dalyvių) buvo rengiamas Nacionalinis mokyklų sveikatinimo akcijų festivalis. Projekto „Išmok jaustis gerai“ kūrybinė komanda inicijavo veiklas ir mūsų mokykloje tiek mokytojams, tiek mokiniams. Buvo vykdoma akcija „Prisijaukink vaisių ar daržovę, organizuojama aktyvi pertrauka lauke pradinukams, atliktas tyrimas klasėse apie mokinių vaikščiojimą pėsčiomis.
Pradinių klasių mokiniai per technologijų pamokas, 5-8 klasių mokiniai per klasės valandėlę plakė vaisių, daržovių kokteilius, gamino salotas, užtepėles ir degustuodami „jaukinosi“ nemėgstamus produktus. Pradinių klasių mokytojos dalijosi idėjomis, sveikuoliškais receptais mokyklos Facebook‘o paskyroje. Vyresnių klasių mokiniai rinko ir medžiagą apie vaisių, daržovių naudą organizmui bei pristatė klasės draugams. Pasak mokinių, klasės valandėlės buvo ne tik skanios ir informatyvios. Daugumai pavyko atrasti ir „prisijaukinti“ tai, ko buvo net neragavę. Netgi tortas gali būti naudingas organizmui, bet… iš vaisių ir daržovių! Pusryčiaudami kartu mokiniai padarė išvadą, kad norint gerai jaustis visą dieną, pusryčius valgyti būtina. DĖKOJAME visiems mokytojams ir tėveliams, padėjusiems pasiruošti netradicinėms pamokoms, klasės valandėlėms.

1905291

1905292

1905293

1905294

1905295

1905296

1905297

Nuoširdus AČIŪ ir septintokėms Darijai, 7b, Kamilei, Rugilei, Vestai, Lukai ir Emai , 7c už šokių petraukas lauke – jauniesiems draugams patiko – norėtų dar.
5-8 klasių seniūnai organizavo tyrimą: parsisisuntė programėles #walk15, kad ne visi pakankamai vaikšto pėsčiomis. Norint būti sveikiems, reikia nueiti 10000 žingsnių per dieną., jų pagalba stebėjo nueitus per dieną žingsnius, apskaičiavo vidurkį, o klasės seniūnai – klasės vidurkį. Mokinių taryboje buvo aptarti klasių rezultatai. Pagal tyrimo duomenis penktokai pėčiomis juda mažiausiai (penktokų vidurkis – 5748 žinsniai per dieną), o aštuntokai daugiausiai (9740). Šeštų klasių mokinių žingsnių vidurkis per dieną – 6834, septintų – 9067. Įdomu tai, kad prieš tyrimą mokiniams atrodė, kad jie vaikšto pėsčiomis pakankamai, bet programėlė atskleidė tiesą
Svarbu, kad mokykloje vykdytos akcijos – sveiki pusryčiai, aktyvus poilsis lauke, judėjimas pėčiomis taptų kasdienine rutinos dalimi, nes tik sveikas žmogus gali produktyviai ir kūrybiškai gyventi, dirbti ir mokytis .
Asta Biknerienė