Tuesday, 5 June 2018

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 7a ir 6c klasės mokiniai dalyvauja aplinkosauginiame projekte „Saugomų teritorijų takais“, kurio tikslas – skatinti pažinti savo gimtojo krašto gamtą ir kultūrą. Gegužės 30 ir 31 dienomis lankėmės Varnių regioniniame parke. Parko aplinkoje atlikinėjome geografijos, biologijos, matematikos ir lietuvių kalbos užduotis bei užduotis, kurias skyrė parko darbuotojai.

2018060510

201806058

201806059

Kelionė prasidėjo Varnių regioninio parko lankytojų centre, kur parko direktorė Irena Zimblienė pasitiko mus su šypsena ir supažindino su ekspozicija „Septyni keliai iš Varnių“, parko kraštovaizdžiu, jo formavimosi ypatumais.
Prie Gamtos mokyklos, kuri laikinai tapo mūsų namais, įtvirtinome ir geografijos žinias: mokėmės orientuotis vietovėje, įvairiais prietaisais nustatinėjome orų rodiklius.
Mes ne tik mokėmės, bet ir pramogavome, dalyvavome nakties žygyje „Ekstremali gamtoseka.“Žygio metu mokėmės vaikščioti tyliai, basomis, visiškoje tyloje.Bridome per pelkynus iki Birulio salos, tyrinėjome miško tylą, mokėmės orientuotis naktį pagal žvaigždynus, klausėmės paukščių čiulbėjimo, netikėtai sutikome briedę su briedžiuku. Už patirtus įspūdžius esame dėkingi gidui Andriui Bajorūnui.

201806055

201806056

Kitą dieną mūsų laukė dar vienas žygis istoriškai mums labai svarbioje šalies vietoje– Sietuvos kūlgrindoje. Tai slaptas, akmenimis grįstas kelias po vandeniu, kuriuo mūsų protėviai keliaudavo besislapstydami nuo kalavijuočių ir kryžiuočių. Gido Lino Šedvilo linksmi žemaitiški pasakojimai apie kryžiuočius ir žemaičius ir savo kojomis išmėginta kūlgrinda išliks atmintyje tikrai ilgai.
Į Jomantų pažintinį taką keliavome kartu su parko direktore Irena Zimbliene, kur mokėmės pažinti medžius, žolinius augalus, susipažinome su miško struktūra, miško nauda žmogui, ūkininkavimu miške, senosiomis tradicijomis. Atlikome praktines užduotis: mokėmės nustatyti miško rūšinę sudėtį, medžio amžių ir aukštį, lapų išsidėstymą, medžio žievės raštą, medžio skersmenį. Išvykos pabaigoje „Zuikių mokyklėlėje“ laukė kryžiažodis, kurį atlikę įtvirtinome žinias apie taką.

201806051

201806053

201806054

201806057

201806052

Laisvo laiku, nors jo turėjome labai mažai, ilsėjomės prie Lūksto ežero, kuris yra vienintelis ežeras, į krantą išmetantis gintarą, maudėmės, žaidėme tinklinį.
Visos kelionės uždavinys – atliekant užduotis grupėse, naudojantis įvairiais šaltiniais (stendais, gidų pasakojimais, filmuota medžiaga ir savo potyriais) paruošti pristatymus – baigiamuosius darbus IT pamokų metu. Geriausi darbai dalyvaus Nacionalinio konkurso „Pamokos gamtoje: svajokime drauge“ konkurse.
Mums ši kelionė labai patiko ir tikrai žadame apsilankyti Varnių regioniniame parke dar ne vieną kartą, nes liko neaplankyti piliakalniai, Varnių miestelis.
Mokiniai tikrai pritaria idėjai, kad tokių pamokų gamtoje reikia daugiau ir dažniau, nes jų metu teorinės žinios įtvirtinamos praktiškai. Tai puikus pavyzdys, kad gamtoje galima mokytis įvairius dalykus.
Norime padėkoti Varnių regioninio parko darbuotojams už bendravimą ir bendradarbiavimą ir esame laimingi turėdami galimybę mokytis gamtoje.
Jorūnė Kleinaitė,7a klasė