Wednesday, 15 May 2019

2019 m. gegužės 11d. Šiaulių arenoje vyko kasmetinės respublikinės moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė 2019“.Tai tradicinis, jau penkioliktą kartą organizuojamas renginys, propaguojantis lietuvių folklorinius šokius, skatinantis vaikų ir jaunimo raišką bei kultūringą bendravimą laisvalaikiu, kasmet pritraukia vis daugiau šokėjų ir jų vadovų iš visos Lietuvos.
2019m. varžytuvės buvo skirtos Žemaitijos metams, todėl pasirinkti šokiai šokami tik iš Žemaitijos regiono. Varžytuvėse dalyvavo apie šimtas šokėjų porų, kurie buvo atrinkti rajoniniuose turuose. Tauragei atstovavo penkios poros, atrinktos rajoninėse varžytuvėse „Kelk kojeles tonke“(organizatoriai – Tauragės „Šaltinio“ progimnazija ir PMMC). Keturios poros – iš Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, viena – iš Žygaičių gimnazijos.

190515aa

190515bb

190515cc

190515dd

190515ee

Mūsų mokyklos šokėjai pasirodė puikiai, diplomais apdovanotiEglė Ramaniukaitė ir Danielius Gailius (iš 5 c) už geriausiai pašoktą šokį „Gyvateris“,Rugilė Steigvilaitė ir Vakaris Bielskis (iš 5f ,5c)– už šokį „Čeverykai“, Almina Trakšelytė ir Matas Preikšaitis(3b)- taip patuž geriausiai pašoktą kitą šokį „Grečinikė“. Kitos poros irgi šauniai pasirodė,tuo labiau, kad mūsų mokyklos mokiniams tenka varžytis su šokėjais iš folklorinių šokių kolektyvų. Mes šokame lietuvių liaudies sceninius šokius, todėl tarp sceninio ir folklorinio šokio yra tikrai daug skirtumų.
Alma Rumšienė, šokio mokytoja