Saturday, 25 May 2019

190525a

Gegužės 22-osios vakarą projekto „Išmok jaustis gerai“ dalyviai, pakvietę ir mokyklos bendruomenės narius, nutarė pakeliauti po Tauragės apylinkes. Pasirinko maršrutą „Mokykla – Kartų parkas – Oko miškas – Tauragė“, subūrė dvi grupeles – važiuojančių dviračiais ir einančių pėstute – ir 27 žmonių būrys 18.00 valandą pajudėjo iš mokyklos.

190525e

Pirmasis sustojimas – prie Zumpės tvenkinio, kur įkurta paukščių perimvietė, o inkilus pagamino mūsų mokyklos technologijų būrelio „Kūrybinės dirbtuvės“ mokiniai, vadovaujami mokytojo Albino Šlimo. Išmani perimvietė, nes apie kiekvieną inkilo gyventoją, nuskenavus internete QR kodus, galima sužinoti visą gamtininkų surinktą informaciją. Toliau dviratininkų ir pėsčiųjų grupelės atsiskyrė, tačiau ir vieni, ir kiti turėjo atlikti užduotis – organizatorių paruoštus „namų darbus“. Dviratininkai numatyto maršruto pakelėje slėpė posmus apie gamtą, o einantieji pėstute turėjo juos surasti ir neštis iki bendros susirinkimo vietos. Dar einantieji buvo įtraukti į pokalbius, kas kelias minutes pasiūlytą temą keičiant kita.

190525d

Pokalbių organizatorė Violeta Buivydienė ne tik siūlė pasirausti praeityje, bet ir pati, kalbėdama apie vaikystėje skaitytas pirmąsias knygas, prisiminė, kad būdama dvejų metų, skaitė „Skudurinę Onutę“, „Pupų pėdą“, „Cypliuką“ ir kt. Patraukios buvo ir kitos temos: „Aš ir sportas“, „Ekskursija po mano virtuvę“, „Stresas, kurį patyriau keliaudamas vienas ar su mokiniais“, „Susitikimas su žymiu žmogumi, kurį prisiminsiu visą gyvenimą“, „Ypatinga dovana“… Violeta prisiminė ir savo mokslo patirtį Maskvoje, kai dalyvavo susitikime su Aleksėjumi Leonovu, pirmuoju Rusijos kosmonautu, išėjusiu į atvirą kosmosą. Bet ne tai užstrigo, o, pasirodo, lakūnas yra ir dailininkas, savo tapybos darbus rodęs susitikime. Dažnai nedidelė užuomina atveria langą į praeitį, iš kurios, kaip iš skrynios, ištrauki brangius prisiminimus, kurie grįsti ne įgytais materialiais daiktais, o šiltomis, nuoširdžiomis emocijomis. Kartais kad ir brangūs daiktai po kiek laiko pasirodo beverčiai, o gražūs prisiminimai nuolat audrina vaizduotę.

190525c

190525b

Žinoma, susitikimo vietą pirmieji pasiekė dviratininkai, o ten rado Audros Paulauskienės ir Palmiros Vitkevičienės papuoštą sustojimo aikštelę. Palūkuriavę sulaukėme ir pėsčiųjų. Tada sustoję ratu visi apmąstėme kelionės potyrius, buvo perskaityti surasti posmai, kiekvienas išsakė, kokie jausmai ir prisiminimai aplankė ne tokioje jau ir trumpoje kelionėje. Nueita ir nuvažiuota apie 12 kilometrų. Kaip visada, kelionės pabaigoje – linksmos dovanėlės. Projekto vadovė Vilija Petraitienė buvo paruošusi knygų skirtukų su prasmingais žodžiais ir įvairių prieskoninių žolelių sėklų, o mokyklos direktorė Jūratė Lazdauskienė – sliekų-saldainių. Išsiskirstėme su paskutiniais besileidžiančios saulės spinduliais. Kažkas iš žygio dalyvių pasakė, kad niekada nebūtų žinojusi, kokios spalvingos kolegų biografijos. Darbe tik darbo reikalai, o šioje kelionėje – kaip lakmuso popierėlis –pasimatė visos spalvos.
Birutė Mozurkevičienė