Thursday, 31 January 2019

Priešpaskutinę sausio dieną pakiliai nusiteikę mokiniai, meninio skaitovų konkurso dalyviai, rinkosi po renovacijos į dar dažais kvepiančias Tauragės krašto muziejaus menes – vienoje jų – susikaupimo valanda. Iš devynių rajono mokyklų atvyko šešiolika 5-12 klasių mokinių, kurie skaitė pasirinktus ar jų mokytojų parinktus kūrinius. Įdomiai ir kūrybingai buvo perteikiami skaitovų pamėgti autoriai: Juozas Erlickas, Rimantas Černiauskas, Laura Sintija Černiauskaitė, Šatrijos Ragana, Vytautas V. Landsbergis, Salomėja Nėris… Mūsų mokyklai atstovavo 5c klasės mokinė Augustė Stonytė ir 8a klasės mokinė Lina Gečaitė. Mergaičių pasirinkti kūriniai – visai skirtingi.

190131a

190131b

190131c

Augustė kūrybingai perteikė Tauragės krašto kraštotyrininko Stanislovo Sirvydo tekstą, o Lina – Daivos Vaitkevičiūtės apie paauglių romantiškus potyrius vaikų namuose. Galima sakyti, Augustei pasisekė labiausiai: tiek mokykliniame, tiek rajoniniame konkurse komisijos narių nuomonės buvo vienodos – pirmoji vieta be jokių abejonių. Mokinės laukia kitas etapas – zoninis konkursas. Žavėjo mergaitės nuoširdumas, anot vieno komisijos nario, tekstas skirtas kaip tik jai. Linai atiteko trečioji vieta. Mokinius vertino kompetetinga komisija: Jolanta Kazlauskienė, komisijos pirmininkė, Eugenijus Šaltis, Ieva Mauragienė, Giedrė Statkuvienė, Vilma Vaičekauskienė. Per pertraukas mokiniai ir mokytojai aplankė fotografijų parodą, klausėsi Renatos Karvelis pasakojimų apie menių istoriją.
Jaukus ir šiltas buvo pasisėdėjimas. Manau, mokiniams – netradicinė pamoka, kurioje jaudulys maišėsi su noru kuo įtikinamiau perteikti pasirinktą kūrinį, o mokytojams – jaukios akimirkos klausantis mokinių.
Birutė Mozurkevičienė