Tuesday, 8 May 2018

Gegužės 7 dieną ,,Šaltinio” progimnazijos mokinių ir mokytojų grupė dalyvavo respublikinėje integruotos mokinų aplinkotyros-anglų kalbos konferencijoje ,,Atgal į gamtą’’, kuri vyko Prienų ,,Žiburio” gimnazijoje.

20180508d

Konferencijos metu mokiniai klausėsi prof. dr. Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojo Virginijaus Sruogos paskaitos apie minuojančius mikrodrugius, Nemuno kilpų regioninio parko specialistė papasakojo apie Nemuno regioninį parką ir jo gamtines vertybes.
Mūsų progimnazijos mokiniai skaitė pranešimus anglų ir lietuvių kalbomis. Anglų kalba 6c klasės mokiniai Giedrius Sirvydas, Dovydas Siutilas skaitė pranešimą ,,Kalorijos ir bandymai jų atsikratyti” (mokytojos Gražina Liutkienė, Vilija Petraitienė), o 7a klasės mokinys Justinas Stankus – ,, Erasmus+ projektas ,,Matematika yra gyvenimas”. Eratosteno eksperimentas” (mokytojos Eglė Rupšienė, Daiva Albrechtienė). 7a klasės mokinys Gediminas Korsakas lietuvių kalba skaitė pranešimą apie Jūros upės vandens tyrimą (mokytoja Eglė Rupšienė).

20180508b

20180508c

20180508a

Konferencijos pabaigoje mokiniai atliko praktines užduotis: stebėjo paukščius, matavo medžių amžių ir aukštį, ieškojo gamtinių medžiagų, atliko eksperimentus su vandens bestuburiais. Nors mūsų mokiniai buvo jauniausi konferencijos dalyviai, jie puikiai jautėsi ir grįžo su dovanėlėmis, pasisėmę patirties, pagilinę jau turimas ir įgiję naujų žinių bei įgūdžių.
Mokinių mintys po konferencijos:
,,Man visa kelionė patiko. Aš sužinojau daug dalykų apie gamtą, biologiją ir pagerinau anglų kalbos žinias.” Giedrius
,,Žodžiais neįmanoma apsakyti, nuostabu!” Gediminas.
,,Buvo skanios sultys. Taip pat įdomūs mokinių pranešimai. Visai patiko paskaita apie vabzdžius. Autobusiukas buvo labai patogus, kėdės gali atsilenkti tiek, kiek nori, todėl kelionė buvo labai komfortiška. Justinas su pilna galva naujų ir įdomių žinių.”
,,Man labai patiko ši konferencija. Patiko, kaip mes viską tyrinėjom, ieškojom. Ir labai daug gavau žinių, taip pat ir patirties.” Dovydas
Mokytoja Vilija Petraitienė