Tuesday, 14 May 2019

Gegužės 9-11 dienomis Airijos sostinėje, Dubline vyko tarptautinė tematinė eTwinning konferencija. Konferencijoje dalyvavo 250 mokytojų, mokyklų vadovų, projektų vykdytojų ir kitų švietimo darbuotojų iš 35 šalių. Lietuvą atstovavo 5 švietimo darbuotojai iš Kauno, Klaipėdos, Jonavos, Telšių ir Tauragės miestų. Džiugu, kad galėjau atstovauti mūsų mokykloje vykdomus eTwinning projektus. Pasidalinti projektų vykdymo patirtimi, pasisemti naujų idėjų.

1905141

1905142

1905143

1905144

Konferencijos metu buvo pasidalinta gerosios praktikos pavyzdžiais vykdant tarptautinius eTwinning projektus, aptarta projektinė plėtra, lyderystės reikšmė komandoje. Lektorius Seamus Knox iš Airijos skaitė pranešimą apie projektų integraciją į ugdymo procesą, lektorė Cecile Le Clerca iš Europos komisijos pristatė eTwinning mokyklų galimybes švietime, lektorius Maureen O‘Sullivan pasidalijo patarimais apie bendradarbiavimą. Aktyvios veiklos vyko darbo grupėse su kitų šalių mokytojais, diskutavome apie lyderystę vykdant eTwinning projektus, inovatyvius mokymo metodus, motyvaciją ir inovatyvumą. Kalbėta apie iššūkius su kuriais susiduriama mokyklose, pilietiškumo skatinimą vykdant eTwinning projektus, pasidalinta patarimais kaip suburti stiprią eTwinning projektų dalyvių komandą mokykloje ir už jos ribų.
Dalyvaujant tokiose konferencijose visada smagu susitikti su kitų šalių projektų vykdytojais – bendraminčiais. Tai puiki galimybė dalyvauti tarptautinių darbo grupių veiklose, kuriuose ne tik suteikiamos puikios sąlygos tobulėti ir įgyti reikiamų kompetencijų, bet ir skatinama motyvacija augti, keistis ir dalintis gerąja patirtimi.
Anglų kalbos mokytoja Laineda Zakarienė