Saturday, 6 April 2019

2019 m. balandžio 4 dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko rajoninės mokinių folklorinių šokių varžytuvės „Kelk kojeles tonke“. Konkursas vyksta jau penkeri metai. Šiais metais atvyko šokėjų iš trijų Tauragės rajono mokyklų: „Šaltinio“ progimnazijos, Žygaičių gimnazijos ir Lauksargių pagrindinės mokyklos.

190406a

Mokinius vertino komisija: Jolanta Kažukauskienė, Tauragės kultūros centro folkloro specialistė ir kolektyvų vadovė, Indrė Gedminienė, Tauragės moksleivių kūrybos centro choreografė, Audronė Bartušienė, švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, „Spietliaus“ šokėja, Birutė Sagatauskienė, choreografė, Juozefa Biknerienė, lietuvių kalbos mokytoja, šokių kolektyvų vadovė, „Vėjavos“ šokėja. Komisijai teko nelengva užduotis, iš 28 porų reikėjo atrinkti tik penkias poras, kurios vyks į respublikines varžytuves „Patrepsynė 2019“. Renginį galėsime stebėti gegužės 11 dieną Šiaulių arenoje. Taigi norim pasveikinti nugalėtojų poras: Enriką Onusaitytę ir Adomą Nausėdą, Eglę Ramaniukaitę ir Danielių Gailių, Rugilę Steigvilaitę ir Vakarį Bielskį bei Alminą Trakšelytę ir Matą Preikšaitį iš Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos (mokytoja Alma Rumšienė).

190406b

Penktoji pora – Emilija Miliauskytė ir Milgaudas Bartušis – iš Žygaičių gimnazijos (mokytoja Rima Liorančienė). Visiems linkime sėkmės respublikinėse varžytuvėse Šiauliuose. Konkurso dalyviai buvo apdovanoti Padėkos raštais, laimėtojų poros ir patys mažiausieji šokėjai – atminimo dovanomis. Nuoširdžiai ačiū mūsų muzikos mokytojui Kaziui Bivainiui už „gyvą“ muziką varžytuvėse. Smagu buvo šokti grojant „Šaltinio“ progimnazijos kapelai. Taip pat noriu padėkoti visiems, prisidėjusiems ir pagelbėjusiems organizuojant varžytuves: pavaduotojai ugdymui Astai Biknerienei, mokytojams Audrai Paulauskienei, Dariui Griciui, Alinai Gailiuvienei, Nanijai Bekerienei, pradinių klasių mokytojoms, kurių mokiniai dalyvavo konkurse, šokėjų tėveliams. Varžytuvės Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje vyko jau paskutinį kartą. Kur glaus kitais metais šis renginys, dar bus sprendžiama, bet kol bus folkloro šokių puoselėtojų, tol toks renginys, manau, rajone vyks.
Alma Rumšienė, šokio mokytoja