Pirmadienis, 25 lapkričio 2019

Jau penkeri metai, kai šalyje draugauja penkios mokyklos, turinčios „Šaltinio“ / „Šaltinių“ pavadinimą. Vieni pas kitus lankosi renginiuose, dalijasi patirtimi, švenčia šventes. Šį kartą į respublikinį etnokultūros festivalį „In svecius pas dzūkucius“ pakvietė Alytaus šaltiniečiai, atstovaujantys dzūkų kraštą. Šaltiniečiai iš Marijampolės pristatė Suvalkijos regioną, iš Panevėžio – Aukštaitijos, na, o Raseinių ir mūsiškių dvi komandos – Žemaitijos papročius ir tautosaką. Iš renginio pavadinimo aišku, kad festivalyje buvo kalbama savo tarmėmis, dainuojamos to krašto dainos, šokami šokiai, pasakojama apie artimiausių vietų vietovardžius. Grožėjomės įvairiaspalviais visų regionų tautiniais kostiumais. Mūsų mokyklai atstovavo dvi komandos. Antrokai su savo mokytoja Rasa Dulaitiene, dviem mamytėmis ir vieno mokinio „baba“ linksmai papasakojo, kaip jie buvo „sucieravoti“ (vertimas – susijungę) į draugišką kolektyvą, tad ir linksmai papasakojo ir parodė, kaip seniau seniai darbus dirbo, padainavo apie „blakeli“.

1125a

1125b

1125c

1125d

Antroji 6-7 klasių komanda – Augustė Stonytė (6c), Nora Povilaitytė, Aistė Altaravičiūtė, Raigardas Jankus (visi iš 7b), Erikas Samoška ir Arminas Eičas (abu iš 7d) – dainavo dainą apie sunkius mergelės darbus, papasakojo apie Tauragės vietovardį, porino apie gyvulių šneką Kūčių naktį, šoko linksmą šokį. Klausėmės ir kitų mokyklų komandų įdomių pasakojimų, dainų, buvome įsukti į šokių ratą. Mokinių tarybos narės Nora ir Augustė pasidalijo patirtimi apie organizuojamus renginius mūsų mokykloje, taip pat pasiklausė, kokia kitų mokyklų tarybos narių patirtis. Per pietų pertrauką ragavome dzūkiškų bandų ir darycinių, apžiūrėjome mokyklos erdves, o renginio pabaigoje visi žaidėme žaidimą „Karalius ir svita“ bei sudainavome dainą „Už žalių miškelių“. Dėkojame mokiniams, šauniai atlikusiems programą, šokių mokytojai Almai Rumšienei, muzikos mokytojui Dariui Griciui. Taip pat dėkojame direktorės pavaduotojai Astai Biknerienei, palaikančiai etnokultūros puoselėjimą. Antrąją mokinių komandą paruošė šių eilučių autorė ir mokytoja Vilija Maslauskienė.
Birutė Mozurkevičienė