Antradienis, 11 balandžio 2017

170411b

Tauragės „ Šaltinio“ progimnazija pasinaudojo Tauragės rajono savivaldybės suteikta galimybe išbandyti naująjį elektra varomą autobusą. Mokykla vykdo Gamtosauginę programą, kurios pagrindinis uždavinys yra mokyti jaunąją kartą kaip prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Todėl ir keliautojai naujuoju autobusu pasirinko ekologišką tikslą. 6a, 6d klasės mokiniai, ekologai ir jų vadovės E. Rupšienė ir M. Šimanauskienė važiavo aplankyti TRATC ( Tauragės regiono atliekų tvarkymo centrą), kur Atliekų tvarkymo skyriaus vadovė Vilmantė Krištopaitienė papasakojo mokiniams, kada ir kaip buvo įrengtas šis sąvartynas, kuo jis skiriasi nuo seniau veikusių šiukšlynų, kodėl reikia rūšiuoti atliekas. Taip pat sąvartyne mokiniai apžiūrėjo veikiančius įrenginius ir mechanizmus, sužinojo kokių profesijų žmonės dirba su jais, pamatė, kaip gaminamas kompostas, rūšiuojamos atliekos. ​

170411c

170411d

Kita komanda – mokyklos mokinių taryba ir mokiniai, kurie dalyvauja Valstybės pažinimo centro vykdomame projekte „Laisvės kelionė“ vyko aplankyti UAB „Tauragės vandenys“, kur susipažino su vandens valymo įrenginiais, kiek darbuotojų, kokių profesijų žmonės dirba įmonėje. Apie įmonės veiklą papasakojo, parodė valymo įrenginius, laboratoriją nuotekų valymo tarnybos viršininkas Vytautas Šimkevičius.

170411a

Šaltiniečiai įsitikino , kad autobusas ne tik ekologiškai švarus, bet ir važiuoja tyliai, beveik be garso, erdvus, puikiai vėdinamas, bet ir gavo žinių kaip gali kiekvienas mokinys prisidėti, kad gyventume švaresnėje aplinkoje.