Sekmadienis, 10 vasario 2019

Iškalba – tai priemonė garsiai mąstyti reikšmingomis temomis
Vasario 7 dieną Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazija sulaukė nemažo skaičiaus svečių iš septyniolikos respublikos mokyklų – Vilniaus, Marijampolės, Biržų, Šilalės, Pagėgių, Kelmės, Šilutės, Raseinių ir Tauragės miestų ir rajonų. 7-8 klasių mokiniai ir juos paruošę mokytojai dalyvavo progimnazijos organizuotame respublikiniame iškalbos konkurse „The Future of Europe: what is My Role?“(„Europos ateitis: koks gali būti mano vaidmuo?“). Konkurso viešnia – renginių, televizijos bei radijo laidų vedėja, dainininkė, muzikos atlikėja, aktorė Donalda Meiželytė nuotaikingai kalbėjo apie sceninio jaudulio mažinimo būdus bei dalijosi savo mokyklinių dienų prisiminimais. Konkurso dalyvius sveikino progimnazijos direktorė Jūratė Lazdauskienė bei Europos informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė, kuri šiemet kartu su anglų kalbos mokytojomis organizavo konkursą.

190210b

Renginio pradžioje skambėjo 5a klasės mokinės, televizijos konkurso „Lietuvos balsas.Vaikai“ dalyvės Atėnės Ravinkaitės atliekama skambi ir nuoširdi daina „Skrydis“. Mokinių viešąsias kalbas vertino dvi nepriklausomos anglų kalbos mokytojų komisijos, kurių narės buvo mokytojos iš kitų Tauragės ugdymo įstaigų. Vėliau dvejose patalpose, mokyklos salėje ir bibliotekoje, abi komisijos išklausė ir įvertino net 42 viešąsias kalbas. Kad renginys būtų žaismingas, jo vedantieji kvietė dalyvius pasisakyti ir kartu išsakė įžvalgas bei komentarus apie Europos Sąjungą bei mūsų valstybės pranašumus esant šios sąjungos sudėtyje. Renginį abejose veiklos patalpose vedė Saiva Čepaitė (8b), Matas Sutkaitis (8b), Kristupas Zemeckis (8b) ir Gabija Judickaitė (8d). Mokytojos Vaiva Janonienė ir Lina Valuckienė, rengdamos konkurso scenarijų, pasiūlė vedantiesiems tapti Briuselio taksi vairuotojais bei žurnalistėmis–atstovais tų profesijų, kurie išgirsta turbūt daugiausiai įvairių žmonių nuomonių ir atsiliepimų apie Europos Sąjungos vadovų bei Europos komisijos darbą ir būsimus rinkimus į Europos parlamentą. Technologijų mokytoja Audra Paulauskienė pasirūpino, kad vedantieji būtų reikiamai apsirengę ir tinkamais akcentais papuošė konkurso patalpas. Informatyvų ir gražiai apipavidalintą renginio lankstinuką paruošė mokytojos Vilija Petraitienė ir Nanija Bekerienė. Nora Povilaitytė (6b) sukūrė oratorių konkursui logotipą. Šiais metais sėkmingą konkurso tikslų įgyvendinimą padėjo užtikrinti partnerystė su Europe Direct informacijos centru, Tauragės kabeline televizija (dalyvių kalbų fragmentai, organizatorių pasisakymai ir konkurso momentai buvo filmuojami), Tauragės PMMC bei PRC.

190210a

190210c

190210d

190210e

Geriausiu oratoriumi šiais metais buvo išrinktas Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos mokinys Lukas Lynikas. Europe Direct informacijos centro dovanomis už penkias svariausiomis šiemet laikytas nominacijas apdovanota Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokinė Lina Gečaitė (už aktualiausias mintis; mokytoja V. Petraitienė), Ugnė Brenkevičiūtė (Marijampolės „Šaltinio“ progimnazija; už labiausiai klausytojus įtikinusią kalbą), Skaistė Girdvainytė (Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija; už labiausiai klausytojus įtikinusią kalbą kitoje darbinėje grupėje), Ugnė Ubartaitė (Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija; už įtikinamiausiai pasakytą kalbą ir geriausią tarimą), Oskaras Belousovas (Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija; už artistiškumą).
Norime padėkoti progimnazijos administracijai ir bendruomenės nariams, prisidėjusiems prie pasiruošimo konkursui darbų: mokytojams Jūratei Černeckytei, Dariui Griciui, Inesai Siutilienei, Alinai Gailiuvienei, Kęstučiui Masalskiui, direktoriaus pavaduotojai ūkiui Irinai Sadauskienei, mokyklos budėtojai Monikai Augaitienei bei ugdymo aplinkos darbuotojams Vaidui ir Žygintui.
Anglų kalbos mokytoja Vaiva Janonienė