Ketvirtadienis, 28 lapkričio 2019

Lapkričio 18–24 d. Lietuvoje ir visoje Europoje buvo rengiama 21-oji kasmetinė „Globalaus švietimo savaitė“. Jos tikslas – skatinti mokyklų bendruomenes atkreipti dėmesį į darnų gyvenimo stilių, gilintis į 17 Jungtinių Tautų patvirtintų darnaus vystymosi tikslų (DVT), kuriais siekiama iki 2030-ųjų panaikinti skurdą, sumažinti visokeriopą nelygybę, vartojimą bei sustabdyti klimato kaitos procesus. Šiais metais didelis dėmesys skiriamas klimato kaitai.
Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje visą savaitę mokiniai kiekvieną dieną priėmė iššūkius: pamokos be vadovėlių, pamokos be popieriaus, pamokos be suolų, pamokos kitose erdvėse, diena be telefonų ir t.t. Taip pat pamokų metu mokiniai kalbėjo apie darnumą, klimato kaitą ir žmogaus įtaką klimatui.
5e klasės mokinys Gediminas Šlepavičius atliko ir pristatė klasei tiriamąjį darbą – projektą „Mūsų šeima rūšiuoja atliekas“. Darbo tikslas buvo išsiaiškinti, kiek per savaitę šeima išmeta atliekų, kokių susikaupia daugiausiai. Klasėje mokiniai diskutavo, kaip galima sumažinti atliekų kiekį, ir apsisprendė į parduotuvę neštis savo drobinius maišelius prekėms, nepirkti prekių, kurios kelis kartus įpakuotos ir kurių pakuočių negalima perdirbti, pirkti mažiau maisto produktų.

191128a

191128b

191128c

191128d

191128e

191128f

191128g

7d klasės mokiniai klasės valandėlės metu gilino žinias apie atliekų rūšiavimą.
Aštuntokai ir septintokai geografijos pamokų metu kalbėjo apie žmogaus įtaką klimatui, diskutavo, kokiais realiais darbais gali prisidėti prie gamtos išsaugojimo patys, kuo gali prisidėti šeima, mokykla, miesto valdžia, vyriausybė. Taip pat dalyvavo internetinėje nacionalinėje aplinkosaugos olimpiadoje.
Anglų kalbos pamokose 8 klasių mokiniai vieną dieną mokėsi netradicinėse erdvėse, kitą dieną be vadovėlių ar visai nenaudodami popieriaus. Jie klausė žymių žmonių kalbų apie klimato kaitą, diskutavo, atliko įvairias užduotis dirbdami poromis ir grupėmis, priėmė sprendimus, kaip galėtų prisidėti prie mūsų planetos išsaugojimo.
Taip pat aštuntokai vieną dieną mokykloje praleido be mobiliųjų telefonų.
Dėkojame klasių seniūnams už klasėse skleistą EKO žinutę, mokytojams už prisijungimą prie darnumo iššūkių.

Gamtosauginio komiteto narė Daiva Albrechtienė