Penktadienis, 31 rugpjūčio 2018

20180831

2018–2019 mokslo metais pradinio ugdymo informatikos turinį kurs ir išbandys 100 respublikos mokyklų. Paraiškas dalyvauti kūrimo ir išbandymo veiklose pateikė 219 mokyklų, iš kurių komisija atrinko 90. Šios mokyklos prisijungė prie 2017–2018 metais projekte „Informatika pradiniame ugdyme“ dalyvavusių dešimties mokyklų bendruomenės. Mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojos tęs pradėtus projektinius darbus ir bendradarbiaudamos su UPC mokslininkų ir ekspertų grupe kurs, integruos ir išbandys informatikos mokymo turinį ugdymo procese jau antrus metus.
Rugpjūčio 29 d. UPC vyko renginys ,,Pradinio ugdymo informatikos turinį kuriame ir išbandome kartu“. Šiame renginyje 90 naujai atrinktų projekto mokyklų atstovai susitiko ir turėjo realią galimybę pabendrautisu 10 mokyklų komandų atstovais, išbandžiusiais informatikos turinį integruoti į pradinį ugdymą, pasidalinti gerąja patirtimi, pasisemti naujų idėjų, gauti vertingų patarimų, kaip mokyti pradinukus informatikos.
Giedrius Vaidelis, Ugdymo plėtotės centro direktorius, teigė, kad pokyčiai ir naujovės nėra lengvos, tačiau būtina neprarasti pozityvumo. Direktorius akcentavo, kad ugdymo turinio atnaujinimas jau vyksta ir susirinkusieji yra to dalis – kiekvienas, atviras naujovėms, įtraukiantis naujas priemones ir aplinkas, naujus metodus į savo ugdymo procesą, yra ugdymo turinio kūrėjas. „Tikiu, kad šis projektas bus prasmingas ir Jums, ir vaikams. Švietime konkurencija nieko neduoda – burkimės, susitelkime, kurkime ugdymo turinį ir visi kartu pasieksime daugiau!“ – ragino UPC direktorius.
Bendradarbiavimą projekto ribose pristatė Giedrė Tumosaitė, projekto „Bendrojo ugdymo turinio ir organizavimo modelių sukūrimas ir išbandymas bendrajame ugdyme“ vadovė. Numatyta, kad didžioji bendradarbiavimo dalis vyks virtualioje erdvėje, tačiau ne mažiau dėmesio bus skiriama ir susitikimams. Anot projekto vadovės, šis projektas skirtas dirbti vadovaujantis principu, kad kurti, dirbti ir išbandyti būtina kartu su praktikais. Dirbant kartu kyla įvairių idėjų, kurias fiksuosime projekto metu, o kai kurios iš jų taps ugdymo turinio dalimi. Projekto metu bus parengtos ir dvi pedagogų kvalifikacijos tobulinimo programos, skirtos pradinių klasių mokytojams. Pirmieji pagal šias kvalifikacijos tobulinimo programas pasimokyti galės projekto dalyviai, o vėliau – ir pradinių klasių mokytojai iš visos Lietuvos.
Vilniaus Gabijos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė Ieva Ratkevičienė su projekto dalyviais dalijosi papildytu ir pakoreguotu, atsižvelgiant į dešimties mokyklų komandų siūlymus, pradinio ugdymo informatikos bendrosios programos projektu.
Mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojos Jolanta Rimkuvienė ir Vilma Kačiušė pasidalijo savo gerąja patirtimi kaip sekėsi kurti pamokų planus, išbandyti įvairias programas ir įrankius, integruoti informatikos turinį į pradinį ugdymą, mokyti mokinius informatinio mąstymo, supažindino susirinkusiuosius su integruotomis ir išbandytomis ugdymo procese programomis, negailėjo praktinių naudingų patarimų ir padrąsinimų naujai į projektą įsijungusių mokyklų mokytojams.
Nuo 2020 m. visose pradinėse klasėse bus įvestas visuotinis integruotas informatikos turinys ir visos Lietuvos mokyklos galės naudotis ir pasitelkti šio projekto metu sukaupta gerąja patirtimi.

Mokytoja Vilma Kačiušė