Antradienis, 19 vasario 2019

Startavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuojamas projektas mokytojams ,,Išmok jaustis gerai” – 11 ,,Šaltinio“ progimnazijos mokytojų (projekto įgyvendinimo mokykloje darbo grupės narės) dalyvavo pirmuose mokymuose Klaipėdoje.
Apie stresą mokykloje ir jo įveikimo būdus pasakojo grupių psichologė, Lietuvos psichoanalizės draugijos narė Alina Bechterevė. Mokymų metu ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, naudojant visiems prieinamas priemones, pabandėme suprasti streso ištakas ir išbandėme streso valdymo technikas individualiai ir mažose grupelėse.

190219b

190219c

,,Kūnas nėra stovas žmogaus galvai’’ teigia psichologė, lektorė Lina Straukė, besivadovaujanti kognityvine elgesio terapija. Lektorė dalinosi mintimis, kodėl žmonės tą pačią situaciją išgyvena skirtingai, kaip išmokti dirbti su savo mintimis, emocijomis, kad stresinės situacijos neišvargintų ir nejaustumėme fizinių negalavimų.
Kvėpavimo ir meditacijos praktika išlaisvino mintis, įkvėpė energijos naujiems potyriams. Po Rugilės Jazbutytės, tarptautinio ,,Gyvenimo meno’’ organizacijos stresų valdymo programų instruktorės mokymų, dauguma mokytojų mano, kad tokia meditacijos praktika būtų naudinga visai mokyklos bendruomenei. Džiugu, kad užsiėmimai buvo pagrįsti praktika, o juos apibendrino Všį ,,Įkvėpti sporto’’ trenerė, kuri pamokė pagrindinių fizinių pratimų, lengvai pritaikomų darbo vietoje.

Vilija Petraitienė,
projekto įgyvendinimo mokykloje darbo grupės vadovė