Antradienis, 1 spalio 2019

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Devizas – junkimės, svajokime, kurkime.
„Gerų knygų skaitymas – tai pokalbis su tauriausiais praėjusių amžių žmonėmis, pokalbis, kuriame jie perduoda mums tiktai geriausias savo mintis“ (Renė Dekartas).
5 b klasės mokiniai su klasės vadove Vaiva Janonienė klausėsi gražiausių minčių iš Vlado Dautarto knygos „Žydrieji Jungos“. Mintis perskaitė ir apie knygą papasakojo bibliotekininkė Danutė Petkuvienė. Valandėlės uždavinys – parodyti mokiniui, kad knygos mus moko būti sąžiningais, paslaugiais, pasiaukojančiais, drąsiais, pagarbiai ištikimais, kaip ir knygos herojai. Rašytojas kartu su savo veikėjais perduoda gražų palinkėjimą: „Nenutrauk draugystės gijų, nes surišus lieka mazgas“. Skaitydami knygą mokiniai ras laišką, skirtą būsimoms kartoms. Sužinos, kuo gyveno, ką dirbo, kaip mokėsi XX a. pabaigoje mokiniai: „Tarp daugelio dokumentų, iškasenų ir muziejinių retenybių skaitysite ir šį laišką, kuris pasakos apie „Žydrųjų Jungų“ ekspediciją. Mūsų dienos buvo kupinos ir džiaugsmo, ir liūdesio. Kaip ir visų žmonių. Mes jautėme, kad gimėme dideliems darbams ir žygiams…“

2019100111

20191001111

Penktokai mezgė vertybių voratinklį, kaip klasės kolektyvo gražios elgsenos simbolį. Vlado Dautarto knyga „Žydrieji Jungos“ yra įtraukta į 5 klasės literatūros vadovėlius.

Danutė Petkuvienė