Pirmadienis, 14 spalio 2019

Kasdien girdime samprotaujant, kad gyvename informacijos gausos, skubos ir lėkimo amžiuje.Bet štai paimi į rankas knygą ir pasijunti kažkaip kitaip.Knygos, matyt, turi nuostabią savybę – jos padeda neskubėti.
6a klasės mokiniai su klasės vadove Violeta Buivydiene nutarė neskubėti ir draugiškai aptarti knygą KatherinePaterrson „Tiltas į Terabitiją“. Knyga yra įtraukta į lietuvių kalbos ir literatūros ugdymo planus. Knygos „Tiltas į Terabitiją herojų pasaulis labai atviras, nuoširdus, paprastas. Tema – draugystė, gyvenimiškai jautri ir graži. Iš knygos ir jų herojų gyvenimo mokiniai mokėsi tolerancijos, drąsos, ištvermės nepalūžti sunkiais gyvenimo atvejais.
KatherinePaterrson „Tiltas į Terabitiją“ padeda neskubėti, moko pastebėti, kviečia susimąstyti.

20191014a

20191014b

20191014c

Apie knygą pasakojo ir mokė skaityti bibliotekininkė Danutė Petkuvienė. Skaitydami knygą išgyvename dar vieną stebuklą: kai skaitome knygą, knyga skaito ir jus.Taip, ir knygos moka skaityti. Juk skaitantis žmogus – tiek vaikas, tiek suauges – jau savaime kur kas įdomesnis už tą, kuris bodisi paimti į rankas knygą, kuris, amžinai skubėdamas, neturi kada prisėsti ir nespėja daug ko pastebėti.
Spalis- tarptautinis mokyklos bibliotekų mėnuo.Visą mėnesį mokyklos bibliotekoje vyks knygų aptarimai, mažiesiems mokiniams – garsinai knygų skaitymai.
Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygos „Laimė yra Lapė“ garsinis skaitymas vyko ir O (1),O(2),O (3) grupių mokiniams. Mažieji mokinukai iš garsiai skaitomo teksto sužinojo, kad laimė slepiasi kiekvienoje gražioje akimirkoje. Mokyklos bibliotekininkės palinkėjimas – paimti ir perskaityti įdomią knygą taip, kad ir patys būtume įdomūs knygoms.

Danutė Petkuvienė