Šeštadienis, 8 liepos 2017

Liepos mėnesio iššūkis. Mykolas Biržiška – Lietuvos Tarybos narys, principinga asmenybė, pasisakiusi už visišką Lietuvos nepriklausomybę, nesusaistytą jokiais ryšiais su kitomis valstybėmis. Įdomus faktas – Mykolas buvo išmestas iš gimnazijos už lietuviškumo propagavimą. Kadangi buvo itin aktyvus, darbštus ir intelektualus, Mykolas Biržiška daug nuveikė politikos ir pedagogikos srityse, pasižymėjo literatūros mokslo tyrinėjimuose.
Ši ryški istorinė asmenybė Vilniuje įkūrė pirmąją lietuvišką gimnaziją, vėliau buvo garsiosios Kauno „Aušros“ gimnazijos direktorius, Vytauto Didžiojo (iki 1930 m. – Lietuvos universitetas) ir Vilniaus universitetų rektorius. Daug metų leido ir redagavo laikraščius, knygas, buvo daugelio visuomeninių organizacijų įkūrimo iniciatorius ir jų vadovas. Išskirtinis faktas apie Mykolą Biržišką, kurį vertėtų įsiminti, yra jo kartu su bendraminčiais parengtas laiškas JAV prezidentui Vudrovui Vilsonui (Woodrow Wilson) dėl lietuvių tautos teisės turėti nepriklausomą valstybę.

170708c

170708d

170708e

170708b

170708a

Tęsiame Laisvės kelionę… Valstybės pažinimo centro liepos mėnesio užduotis – suburti bendruomenę ir kartu švęsti Valstybės šventę – įvykdyta! Mūsų šaunioji #LAISVĖS KELIONĖS komanda kartu su tėveliais, mokytojais, draugais, broliukais, sesutėmis ir kitais šaltiniečiais (apie 70 bendruomenės narių) vykome į Pagramantį, kur kartu su miestelio bendruomene Tautišką giesmę giedojome ant Pagramančio piliakalnio.
Ačiū visiems buvusiems kartu!
Laisvės kelionės komanda