Antradienis, 2 balandžio 2019

Prieš pat Kalėdas leidykla „Aukso žuvys“ paskelbė, kad ieško 8-12 klasių moksleivių ir siūlo jiems leistis į netikėtą nuotykį: įvertinti rašytojo kūrinį, pasiūlyti jam pavadinimą, patekti į išspausdintos knygos viršelį, ir, žinoma, gauti honorarą. Kitaip tariant, laukiami norintys padirbėti literatūros kritikais!
Recenzijos konkursas buvo paskelbtas dėl to, kad dviejų knygų autorė, rašytoja ir iliustratorė Kotryna Zylė parašė mitologinį romaną paaugliams ir prieš atiduodama rankraštį spausdinti panoro išgirsti nuomonę tų, kam jis skirtas, – jaunųjų suaugusiųjų. Moksleivių išsakytos mintys turėjo padėti rašytojai pamatyti kūrinį jų akimis, o mokinius paskatinti lavinti minčių raišką, mokytis išsakyti savo vertinimą, jį pagrįsti.

190402aa

190402bb

190402cc

Konkurse, paskatintos mokytojos, ryžosi dalyvauti kelios aštuntų klasių moksleivės: Jorūnė Kleinaitė, Adriana Rasovaitė, Meda Pikčiūnaitė, Augustina Stonytė, Ema Atkočaitytė, Saiva Čepaitė. Septintokė Augustė Petrošiūtė, nepaisydama konkursantų amžiaus apribojimų, taip pat panoro išsiųsti savo komentarus.
Džiaugiamės, kad pati autorė Kotryna Zylė ir leidyklos ,,Aukso žuvys“ vadovė atsiuntė padėkas mokytojai ir moksleivėms už kūrybingumą.

Lina Tekorienė