Antradienis, 22 gegužės 2018

Mokyklinėje ir rajoninėje 5-8 klasių lietuvių kalbos olimpiadoje buvo tikrinamas mokinių raštingumas – olimpiadų dalyviai rašė diktantą. Dažnai skaitančiajam akis bado skurdus mokinių žodynas, žinoma, ir raštingumas. Tačiau galime pasidžiaugti ir tikrais taisyklingo rašto žinovais. Olimpiadų dalyvių tekstuose tik po vieną kitą klaidelę, o kai kurių darbuose – nė vienos. Pagal rajoninės lietuvių kalbos olimpiados nuostatus į ją iš mokyklos siunčiama tiek mokinių, kiek yra vienos klasės komplektų. Taigi iš mūsų mokyklos buvo siunčiama po 4 kiekvienos klasės mokinius.

20180522aa

20180522bb

Mokyklinėje olimpiadoje geriausiai pasirodžiusios penktokės: Aistė Altaravičiūtė, Paulina Dūdaitė, Martyna Pozingytė, Skaiva Ptakaitė. Visos mergaitės mokosi 5b klasėje, jų mokytoja Vilija Maslauskienė. Rajoninėje olimpiadoje dvi buvo taip pat tarp nugalėtojų, tai Aistė Altaravičiūtė ir Skaiva Ptakaitė (abi užėmė II vietą). Raštingiausi šeštokai – Augustė Petrošiūtė, Eimantas Knatauskas (jų mokytoja Lina Tekorienė), taip pat Toma Ašmontaitė (mokyt. Daiva Albrechtienė) ir Gabija Buinevičiūtė (mokyt. Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė). Rajoninio turo laureatais tapo Augustė Petrošiūtė (II vieta) ir Toma Ašmontaitė (III vieta). Raštingiausi septintokai buvo Emilija Petkutė, Mindaugas Akramas, Kastautas Mažvila ir Lina Gečaitė (visus moko mokyt. Lina Tekorienė). Rajoninėje olimpiadoje Lina Gečaitė užėmė II vietą. Geriausiai pasirodę aštuntokai: Greta Šteimantaitė, Sintija Savickaitė (mokyt. Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė), Justė Bumblauskaitė (mokyt. Vilija Maslauskienė). Ketvirtąją dalyvę reikėjo išrinkti iš 3 vienodą klaidų skaičių surinkusių aštuntokių – Aušrinės Butvydytės, Gabijos Griniūtės ((mokyt. Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė) ir Gabijos Antanavičiūtės (mokyt. Vilija Maslauskienė). Tačiau ir po pakartotino rašymo mergaitės padarė po tiek pat klaidų, tai rajoninėje olimpiadoje mūsų aštuntokams atstovavo tik 3 mokinės.
Beje, rajoninė 5-8 lietuvių kalbos olimpiada vyko mūsų mokykloje. Tauragės PMMC metodininkė Vilma Vaičekauskienė padėkojo mūsų mokyklai už sklandų olimpiados organizavimą. Sveikinu abiejose olimpiadose geriausiai pasirodžiusius mokinius. Manau, kad taisyklingas, aiškus ir estetiškas raštas – tai ir kiekvieno mokinio savivertės dalelė.
Birutė Mozurkevičienė