Antradienis, 16 spalio 2018

Spalio 8-11 dienomis Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras organizavo mokslinę – ekspedicinę kelionę „Paukščių palydėtuvės – 2018“ Lenkijoje. Į kelionę, kaip kasmetiniai nacionalinio konkurso „Pamokos gamtoje: svajokime drauge“ nugalėtojai, buvo pakviesti ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai bei mokytojai. Mokyklai atstovavo geografijos mokytoja Eglė Rupšienė, 8a klasės mokinė Jorūnė Kleinaitė ir 8b klasės mokinė Simona Savickaitė.

20181016d

Ekspedicijai vadovavo Gamtinio ir ekologinio skyriaus vedėjas Almantas Kulbis bei Ornitologų draugijos projektų vadovas Gediminas Petkus. Taip pat kartu keliavo Valstybinės Saugomų Teritorijų tarnybos prie AM vyr. specialistė Diana Rakauskaitė ir VŠĮ „Paslaugos gamtai“ direktorė, ornitologė Ingrida Meškinytė.
Mokyklų komandos gavo užduotį – stebėti paukščių rūšis. Mūsų mokyklos komanda stebėjo antis. Taip pat mokiniams buvo skirtos ir individualias užduotys, susijusios su paukščiais ir lankytinais objektais. Mūsų mokyklos komandai paukščių stebėjimas ir atpažinimas buvo nauja patirtis. Mokslinės – ekspedicinės kelionės dalyviai pagilino geografijos, biologijos ir istorijos žinias.
Komanda apsilankė Belovežo girioje, kuri pagal augalijos ir gyvūnijos gausą neturi lygių Europoje. Joje gausu gamtos paminklų, daug saugomų floros ir faunos rūšių. Nuo 1992 m. giria įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

20181016a

20181016b

20181016c

20181016e

Nacionaliniame Maguros parke susipažino su gamtinėmis ir istorinėmis vertybėmis, keliavo gamtiniais takais. Šis parkas išsiskiria savo kraštovaizdžiu. Beščadų nacionaliniame parke grožėjosi laukine, žmogaus nepaliesta gamta. Beskidų kalnuose (Karpatų kalnų dalis) keliautojai grožėjosi rudenėjančia gamta, klausėsi paukščių čiulbėjimo, mokėsi juos atpažinti, susipažino su kalnuose augančia augalija. Paskutiniąją kelionės dieną praleido Liublino mieste, kuris svarbus tiek Lietuvai, tiek Lenkijai. Šio miesto Šv. Trejybės koplyčioje 1569 m. liepos 1 dieną buvo pasirašytas Liublino aktas, kuris pažymėjo, kad susikuria nauja valstybė ATR (Abiejų Tautų Respublika). Mūsų mokyklos atstovėms didžiulį įspūdį paliko Liublino pilis, Krokuvos vartai, senamiestis, kuriame gausu gotikos, renesanso ir baroko architektūrinių statinių. Atminčiai jos įsiamžino Lietuvos aikštėje.
Visos kelionės metu ekspedicijos dalyviams pažinti fauną ir florą padėjo kartu keliavę specialistai: botanikai, ornitologai.
Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos komanda už galimybę išvykti į kelionę dėkoja mokyklos direktorei Jūratei Lazdauskienei.
Gamtosauginio komiteto narė Daiva Albrechtienė