Sekmadienis, 9 gruodžio 2018

181209b

Gruodžio 3 dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 8a klasės mokiniai vyko į Vilnių, į Aplinkos apsaugos ministeriją pristatyti projekto „Pažink valstybę“ baigiamąjį darbą gamtosaugos tema.
Sveikinimo žodį tarė aplinkos ministerijos viceministras Martynas Norbutas. Pasidžiaugė, kad projekto dalyviai pasirinko gamtos sritį – ši tema bus aktuali visą laiką, nes žmogus be gamtos neišgyvens. Svarbu, kad tarp rūpinimosi gamta ir žmogaus gyvenimo būtų balansas. Susitikime dalyvavo daugiau nei 150 mokinių iš įvairių Lietuvos miestų. Devynios mokyklos pristatė iškeltas aktualias nacionalines ir regionines problemas: taršos problemos dėl uosto krovos darbų, pastatų šildymas šaltuoju metų laiku, augalų nauda ir jų auginimas, atliekų rūšiavimo klausimai mokyklose, namų ūkiuose ir sporto rekreacinių erdvių projektai. Darbus vertino ir komentavo ministerijos atskirų sričių specialistai.

181209a

Karina Vaičekauskaitė ir Jorūnė Kleinaitė pristatė mūsų klasės darbą – apklausas apie atliekų rūšiavimą, plastikinių maišelių mažinimo būdus bei mūsų pačių pasiūtus daugkartinius maišelius.
Mūsų projekto kuratorius Selemonas Paltanavičius, Aplinkos ministerijops ryšių vyr. specialistas, mums žinomas kaip žymus gamtininkas, nacionalinės ekspedicijos dalyvis, pasidžiaugė mūsų darbu, pasiūlė apsilankyti ir pristatyti jį Tauragės radijuje.

181209c

181209d

181209e

181209f

Po vizito apsilankėme Lietuvos saugomų teritorijų lankytojų centre. Likome sužavėti centro informatyvumu. Esame nuoširdžiai dėkingi šio centro vyr. specialistei Onai Drobelienei už įdomią ekskursiją po saugomas teritorijas. Dar kartą įsitikinome, kokia graži mūsų gamta. Privalome ją saugoti – taupyti resursus, nešiukšlinti, būti atsakingais vartotojais ir gyventi darnoje su gamta.
Kelionės išlaidos apmokėtos iš projekto lėšų.
Meda Pikčiūnaitė, 8a klasės mokinė