Pirmadienis, 27 lapkričio 2017

20171127

Kaip žinome, Lietuvos mokytojai ir švietimo darbuotojai priklauso net keturioms profesinėms sąjungoms. Šeštadienį, lapkričio 25 dieną, dvi profesinės sąjungos – Lietuvos mokytojų profesinė sąjunga (LMPS – jai priklauso ir mūsų mokyklos profsąjungiečiai) ir Lietuvos švietimo įstaigų profesinė sąjunga (LŠĮPS) – susijungė. LMPS su pertraukomis veikė nuo 1905 metų. Įsikūrus naujajai – Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinei sąjungai – jai vadovauti išrinktas Eugenijus Jesinas, iki šiol vadovavęs vienai iš susijungusių sąjungų. Į konferenciją atvyko ne tik visų švietimiečių profsąjungų lyderiai, bet ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, švietimo ministrė Jurgita Petrauskienė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, sveikinimus atsiuntė Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Premjeras Saulius Skvernelis. Mūsų mokyklos profsąjungai atstovavusi pirmininkė Inesa Siutilienė buvo apdovanota Padėkos raštu už aktyvią profsąjunginę veiklą. Pagrindinis naujosios sąjungos tikslas – toliau derėtis dėl mokytojų etatinio apmokėjimo įvedimo bei kitų pasirašytos šakos kolektyvinės sutarties punktų įgyvendinimo. Buvo galima pastebėti, kad į konferenciją susirinkę beveik 200 delegatų buvo nusiteikę pakiliai ir ryžtingai.
Birutė Mozurkevičienė, konferencijos dalyvė