Antradienis, 26 lapkričio 2019

Gendručio Morkūno knyga „Iš Nuomšiko gyvenimo“ kibirkščiuoja išmone. Joje daug realių nuotykių iš paauglių gyvenimo. Galima sakyti, kad joje sprendžiamos 13-15 metų vaikų gyvenimo problemos. Kūrinyje pasakojama apie kitokius vaikus, kurie mokykloje yra vadinami „Nuomšikais“ todėl, kad neturi tėvų ir gyvena vaikų namuose. Kalbama apie šiais laikais svarbias vertybes – pasitikėjimą kitais, laimę būti reikalingiems, draugystę. Berniuko „Nuomšiko“ poelgiai atskleidžia suaugusių ir vaikų tarpusavio santykius. „Nuomšiko“ poelgiai yra visų vaikų, gyvenančių vaikų namuose, kasdieninio gyvenimo atspindys. Tai knyga, suaugusiems kelianti klausimus: kodėl tiek daug neteisybės, abejingumo, žiaurumo, patyčių paauglių gyvenime. Skaitytojas ilgai mąstys, ką galvojo paauglio Jaunučio mama sakydama, kad „visi žmonės yra „nuomšikai“. Užvertęs knygą skaitytojas ras pamokančių gyvenimo tiesų: „išduoti žmones negarbinga“, „gerumas nenuperkamas“, „žmogiškumas turi būti viduje“.

191126a

191126b

8a, 8b, 8c,8d klasių mokiniai su savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojomis aptarė knygą Gendručio Morkūno knyga „Iš Nuomšiko gyvenimo“ ir atliko užduotį „Jausmų pieva“. Mokiniai savo jausmų simbolius – drugelius – sutupdė ant pasirinktų žiedlapių, kurie simbolizuoja žmogiškąsias vertybes.
Gendručio Morkūno knyga „Iš Nuomšiko gyvenimo“ yra įtraukta į aštuntos klasės lietuvių kalbos ir literatūros ugdymo programas. Kūrinio aptarimą organizavo bibliotekininkė Danutė Petkuvienė.
Danutė Petkuvienė