Sekmadienis, 13 spalio 2019

Vasarą baigėsi jau šeštus metus vykstantis nacionalinis konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!“, kuriame mokiniai kartu su mokytojais kuria pamokas saugomose teritorijose, o spalio 10 dieną dvi mokinių komandos (niekaip „Šaltinio“ progimnazijos nepaliekančios mokinės: Adriana Rasovaitė, Karina Vaičekauskaitė, Jorūnė Kleinaitė ir Meda Pikčiūnaitė) ir 8c klasės mokinių komanda: Augustė Petrošiūtė, Augustė Rupšytė, Eglė Košinskaitė ir Austėja Bumblauskaitė kartu su savo mokytojomis Eglė Rupšiene ir Lina Tekoriene vykome į nacionalinio konkurso „Pamokos gamtoje: svajokime drauge“ baigiamąjį renginį, kuris vyko Kurtuvėnų regioniniame parke. Tokia vieta pasirinkta neatsitiktinai – konkursą organizuoja du partneriai – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Šia veikla siekiama stiprinti švietimo institucijų ir saugomų teritorijų bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas gamtamokslinio ugdymo plėtotei naujose mokymosi aplinkose – nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose.

20191013a

20191013b

20191013c

20191013d

20191013e

Sveikinimo ir padėkos žodžius mokiniams ir mokytojams tarė Lietuvos neformaliojo ugdymo Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis, valstybinė saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė, konkurso koordinatorė LMNŠC Gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus metodininkė Aušrinė Demšienė, taip pat visus susirinkusius pasveikino parko direktorius Rimvydas Tamulaitis. Jie visi pasidžiaugė, jog šiais metais nacionaliniame konkurse varžėsi daugiau kaip keturiasdešimt mokyklinių komandų iš beveik visų Lietuvos regionų. Finaliniame renginyje buvo apdovanotos septynios komandos, joms išdalintos padėkos ir prizai. O mūsų komandos narės dar kartą pasidžiaugė, kad projektas buvo puiki galimybė pažinti savitą ir pakankamai tolimą Lietuvos kampelį – Biržus, kad galėjome dirbti ir su šio rajono mokytojomis (Jurgita Sereikiene, Pačeriaukštės P. Poškaus ir Papilio pagrininės mokyklos vyr. geografijos ir vyr. istorijos mokytoja, Vytaute Kuzmaite, Pačeriaukštės P. Poškaus ir Papilio pagrininės mokyklos vyr. dailės ir technologijų mokytoja, Edita Lansbergiene Papilio pagrininės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininke) ir šių mokyklų mokiniais. Esame dėkingi ir Biržų RP vyr. specialistei Danutei Kondrotienei už Biržų krašto pažinimą.
Po oficialiosios dalies mūsų laukė įdomi ekskursija po lankytojų centrą, miestelį, svirną ir bažnyčią. Taip pat aplankėme žirgyną, susipažinome su jo patalpomis, sužinojome, kaip gyvena žirgai, kaip ruošiami varžyboms. Smagu buvo pasivažinėti arklio tempiama brikele.
Ši kelionė paliko neišdildomą įspūdį, o jos nebūtų buvę, jei nebūtume dalyvavę nepakartojamoje pamokoje „ant ratų“ Biržų regioniniame parke. Dėkojame organizatoriams už jau tradicija tapusį konkursą , o ypač mokytojoms už suteiktas galimybes dalyvauti netradicinėse pamokose ir patirti pažinimo džiaugsmą.
Dėkojame mokyklos direktorei Jūratei Lazdauskienei už kelionės finansavimą.
Buvusi šaltinietė Karina Vaičekauskaitė