Penktadienis, 13 spalio 2017

2017 m. spalio 10 d. mūsų progimnazijoje buvo minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena, vyko renginys „Mano jausmai ir emocijos“ bei spalvingų mandalų paroda. Renginio tikslas – priartinti psichologiją prie mokyklos bendruomenės kasdienybės, skatinant saugios , draugiškos, kūrybiškos ugdymosi aplinkos mokykloje, gražaus bendravimo ir bendradarbiavimo su klasės draugais ir mokytojais.
Psichikos sveikata – tai geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, išgyventi skausmą ir liūdesį.
Veiklos, skirtos paminėti šiai dienai, tikėtina, jog suteikė mokiniams naudingos informacijos ir praplėtė jau turimas žinias . Veiklose dalyvavo 1-8 klasių mokiniai. 1-3 klasių mokiniai piešė savo bendrą klasės draugystės mandalą. Vyko spalvingų mandalų paroda ir jų aptarimas klasėse su mokiniais. 5-8 klasių mokiniai per valandėlės pamoką rašė gražias, draugiškas, gėrio kupinas telefonines žinutes savo tėvams, draugams, giminaičiams, mokytojams, pažįstamiems. Taip mokiniai parodė dėmesį savo artimiems žmonėms ir tuo pačiu juos priartino prie šios dienos paminėjimo.

1710141

1710142

1710143

1710144

1710155

Visų ketvirtų klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje „Mano jausmai ir emocijos“. Kiekviena klasė turėjo išsirinkusi po šešis atstovus, kuriuos atlydėjo klasės draugai – sirgaliai su spalvingais plakatais, skambiais šūkiais. Renginio metu netrūko džiaugsmo, juoko, šypsenų, lengvo azarto, draugiško rungtyniavimo, mandagių žodžių savo draugams, mokytojams.
Pasibaigus renginiui visi protmūšio dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis, o nugalėtojų komanda laimėjo išvyką į Tauragės psichikos dienos stacionarą, kuriame galės išmėginti įvairias terapijas (relaksaciją, šviesos terapiją, muzikos terapiją ).
Psichikos sveikata svarbi kiekvienam. Kas gi nenori džiaugtis gyvenimu, jaustis laimingas, patirti sėkmę, jausti draugų ir šeimos palaikymą? Tad linkiu kuo daugiau psichikos sveikatą stiprinančių veiksnių Jūsų gyvenime!
Nuoširdus Ačiū visoms pradinių klasių mokytojoms, kurios padėjo savo mokiniams pasiruošti šiai šventei.
Nuoširdus Ačiū 4f klasės mokytojai T. Norkienei, 7c klasės berniukams Davidui, Irmantui, Nojui, Neimantui ir 8c klasės mergaitėms Sintijai ir Miglei už pagalbą, organizuojant šią gražią šventę.
Socialinė pedagogė Inga Stonienė