Pirmadienis, 2 spalio 2017

Spalio 28 dieną mokyklos JMB būrelio ,,Kregždutė“ mokiniai dalyvavo netradicinėje paukščių žiedavimo pamokoje, kuri vyko Ventės rago ornitologinėje stotyje.
Mokiniai stebėjo paukščių žiedavimo procesą, mokėsi atpažinti žvirblinių paukščių rūšis pagal pagrindinius jų požymius, domėjosi paukščių migracijos ypatumais. Ventės rago ornitologė Ingrida Meškinytė vaikams papasakojo, kodėl, kiek, kur ir kaip žieduojami paukščiai Lietuvoje. Mokiniai stebėjosi, kad ir paukščiai gali turėti ,,pasą“- nedidelį lengvą žiedelį ant kojos arba ant kaklo (gulbės).

201710a

201710b

201710c

201710d

Ant paukščio žiedo yra parašytas unikalus, vienetinis kodas. Metaliniuose žieduose įspaudžiamas arba graviruojamas žiedo eilės numeris ir žiedavimo centro, kuriame saugomi atitinkamo paukščio duomenys, pavadinimas. Ant spalvinių žiedų – įrašomas kodas, kurį gali sudaryti tik skaitmenys, tik raidės arba skaitmenys ir raidės. Visa informacija apie sužieduotus paukščius perduodama Lietuvos paukščių žiedavimo centrui, kuris savo ruožtu tokius duomenis perkelia į duomenų bazę. Atitinkamai gamtoje suradus ar pastebėjus žieduotą paukštį perskaitoma žiedo informacija, kuri taip pat perduodama žiedavimo centrui. Tokiu būdu galima sužinoti daug įdomių faktų apie paukščių ,,kelionių žemėlapius“- migraciją.

Mokiniai patyrė daug džiugių ir šiltų emocijų, kada sužieduotas paukštelis kelias minutes sustingo vaikiškame delniuke, vėliau smalsiai apsižvalgė, bet, pajutęs laisvę, staigiai pakilo ir dingo padangėje.
Netradicinės pamokos gamtoje sudaro galimybę vaikui betarpiškai pažinti gamtą, jos biologinę įvairovę, skatina domėtis ja, nuoširdžiai puoselėti ir saugoti.
Mokytoja Vilma Kačiušė