Sekmadienis, 27 gegužės 2018

Gegužės 22 dieną mūsų progimnazijos kraštotyrininkai bei 6b ir 7b klasių mokiniai prasmingai paminėjo Tarptautinę biologinės įvairovės dieną Pagramančio regioniniame parke. Integruotą istorijos – geografijos pamoką gamtoje padėjo pravesti mokytoja senjorė Stasė Vaitiekutė ir Pagramančio regioninio parko lankytojų centro administratorė Rita Krompalcienė. Nuoširdžiai joms dėkojame.

20180527a

20180527d

20180527e

Mokiniai dalijasi savo įspūdžiais, kaip jiems sekėsi netradicinėje pamokoje. 6b klasės mokinių Niklės, Tomos, Viltės ir Rugilės mintys. „…keliavome į Pagramančio regioninį parką. Pravažiuodami matėme namą, kuriame gyveno kalbininkas Petras Jonikas. Pirmoji stotelė buvo Lylavos hidrografinis draustinis. Tai savitas gamtos pasaulis, kuriame daug retų ir įdomių augalų bei gyvūnų rūšių. Čia mes ėjome į mišką ir tyrinėjome medžius, augalus bei gyvūnus. Aptikome retas, įrašytas į Lietuvos Raudonąją knygą augalų rūšis: meškinį česnaką, svogūninę dantažolę, paprastąjį kardelį. Taip pat susipažinome su lazdynine miegapele, kuri lizdus daro krūmuose, minta vabzdžiais, uogomis, žiemos metu užmiega. Čia atsiveria Lylavos upelio vingiai, ypatingi šlaitai, apaugę lapuočių medžiais ir kitais augalais. Tai gražus ir paslaptingas gamtos kūrinys, kurį verta pažinti ir suprasti. Tyrinėjome medžių aukštį, amžių, skersmenį. Stebėjome orus: kritulius, temperatūrą, oro slėgį, dangaus būseną, vėjo stiprumą, kryptį. Naudojome barometrą, oro termometrą, hidrometrą.

20180527b

20180527c

Kelionę tęsėme Kęstučio apygardos partizanų kovų keliais. Čia sužinojome apie partizanų gyvenimą, jų tradicijas, apie jų meilę savo tėvynei Lietuvai, dvasininkų pagalbą partizanams. Patys turėjome galimybę pavaikščioti bunkeryje. Tai buvo labai įdomi diena.“
Kraštotyrininkių Simonos ir Vanesos įspūdžiai: „… lankėmės Pagramančio regioninio parko lankytojų centre, keliavome partizanų kovų keliais, aplankėme bunkerį, pagerbėme žuvusiuosius už mūsų laisvę partizanus,uždegdami jiems žvakutes. Norime padėkoti mokytojoms Loretai Lauciutei ir Danutei Paulienei už šią integruotą istorijos bei geografijos pamoką gamtoje!”
“Tegul vaikai pažįsta žemę,
kuri juos peni ir nešioja,
namus, kuriuose gyvena,
duoną, kurią valgo”

(Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Edukacinė komisija “Nurodymai”, 1774 .