Sekmadienis, 8 spalio 2017

Šių metų rugsėjo 28-30 dienomis dalyvavau programos „eTwinning” konferencijoje Atėnuose. Konferencijoje dalyvavo apie 300 dalyvių, tarp jų 5 atstovai iš Lietuvos. Tai didžiulis eTwinning bendruomenės renginys, kuriame dalyvavo mokytojai iš Europos šalių. Šių metų konferencija buvo skirta kompiuteriniam mąstymui – kaip programa „eTwinning” gali padėti ugdyti augančią aktyvių Europos piliečių kartą. Pirmoji konferencijos diena prasidėjo Europos Komisijos atstovo kalba, bei Graikijos Švietimo ministro sveikinimo kalbomis.
Per tris konferencijos dienas buvo pasiūlyta naudingų praktinių užsiėmimų, kuriuos vedė patyrę lektoriai, mokytojai. Dalyvavome šiuose praktiniuose seminaruose: „Apie kompiuterinį mokymą šiandienos mokykloje”, „Mokytojų mokymai”, „Praktinės idėjos eTwinning projektuose”.

20171008c

Antrąją konferencijos dieną dirbome įvairiose grupėse. Ypač įsiminė seminaras, kurį vedė garsus lektorius iš Anglijos universiteto Miles Berry. Seminaro metu galėjome palyginti Lietuvos švietimo sistemą su kitų šalių švietimo sistema. Apie tai diskutavome vienoje grupėje su Vokietijos, Maltos, Prancūzijos, Graikijos, Norvegijos, Rumunijos atstovais. Taip turėjome galimybę pabendrauti ir pasikeisti nuomonėmis su kitų šalių mokytojais.

20171008a

20171008b
Pasibaigus konferencijai dalyviams buvo surengta ekskursija po istorinį Atėnų miestą. Graikų karo deivės Atėnės vardu pavadintas miestas, vakarų civilizacijos, kultūros lopšys. Aplankėme „Panathinaikos” stadioną, kuriame 1896 metais vyko pirmosios olimpinės žaidynės, erameikos kvartalą, lankomiausią Atėnų objektą – Akropolį. Tai garsiausia Graikijos vieta, simbolizuojanti demokratiją, mokslą.
Konferencija buvo naudinga, pasisėmėme žinių iš profesionalių lektorių, mokytojų – praktikų. Tai puiki galimybė pradėti plėtotis naujiems projektams su kitų šalių mokytojais. Projektų metu įgytos žinios skatins tarpkultūrinį pilietiškumą tarp mokyklos mokinių ir vykdomų projektų partnerių.
Anglų kalbos mokytoja Laineda Zakarienė