Penktadienis, 19 gegužės 2017

Gegužės 18 dieną 7d klasės mokinė Airika Juškytė, Marija Vasiliauskaitė ir Gabrielė Pakalniškytė, (abi 8d) vyko į etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionų varžytuves „Tarmių lobynai“. Šios mokinės jau įvaldė žemaitišką kalbą ir ne kartą savo pasirodymais džiugino panašiuose konkursuose. Mergaitėms sekėsi ir šįkart. Marija ir Gabrielė savo amžiaus grupėje užėmė II vietą (mokyt. Vilija Maslauskienė), o Airika toje pačioje grupėje – III (mokyt. Birutė Kelpšaitė-Mozurkevičienė).

170519d

170519e

Varžytuvės vyko mažame miestelyje Drevernoje, prisiglaudusioje prie Kuršių marių. Nors ir nelabai žymi vietovė (visos šį vietovardį girdėjome ir, žinoma, lankėmės čia pirmąkart), tačiau įsiveržiančio poilsinio verslo pėdsakai labia ryškūs: paskubomis statybininkai triūsė prie poilsiautojams skirtų namelių, kurie tik žingsnis iki vandens, klojo grindų trinkeles, o mes turėjome progos užlipti į neseniai sumontuotą apžvalgos bokštą. Iš jo – plati Kuršių marių ir už jų – Nidos, Juodkrantės – panorama. Netrukus iš Drevernos prieplaukos pradės kursuoti mažieji laivai į Juodkrantę. Supratome, kad čia nuo amžių žmonės tik į vandenis žiūrėjo, gaudė žuvį ir iš to gyveno. Ir varžytuvių dalyviai buvo pavaišinti skania žuviene.
Taigi išgirdome ne tik įdomių pasakojimų (ypač intrigavo pamariškių kalbėjimas – kartais sunku suprasti, apie ką pasakoja), bet ir pabendravome, aptarėmė, kaip tokie konkursai praturtina mūsų gyvenimą.
Birutė Mozurkevičienė