Sekmadienis, 3 vasario 2019

Niūrią ir lietingą vasario 2 dienos popietę tauragiškiai muzikos gerbėjai buvo pakviesti paklausyti garsios muzikos – ne tik sukurtos pasaulinio lygio kompozitorių, bet ir tiesiogine prasme garsios – atliekamos net trijų gerai visiems pažįstamų A kategorijos orkestrų. Į XIX Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato regioninį turą susirinko Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijos pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Šaltinis“ (vadovas Kazys Bivainis), Tauragės muzikos mokyklos orkestras ,,Tauras“ (vadovas Tadas Geštautas) ir svečiai iš kaimyninio Šilalės rajono – Meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Mikas Karosas).

190203a

190203b

190203c

Orkestrantų meistriškumą ir pasirengimą būsimam čempionatui vertino muzikos pasaulyje labai gerai žinomi žmonės: Vilmantas Vapsva – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos prezidentas, Remigijus Vilys – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos įkūrėjas, Kazys Daugėla – kompozitorius, Gražvydas Raila – Šilutės meno mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro ,,Pamarys“ vadovas.

190203d

,,Šaltinio“ progimnazijos direktorės Jūratė Lazdauskienė , padėkojusi orkestrantams ir orkestrų vadovams už nuoširdų darbą ir pastangas, paatviravo, jog su nerimu laukia komisijos sprendimo, kam atiteks kelialapis į čempionatą. Mums, namiškiams, be jokios abejonės, pats geriausias, net nekonkurencingas yra gerai visiems pažįstamo muzikos mokytojo Kazio Bivainio ,,kūdikis“ – orkestras ,,Šaltinis“. Bet juk negalime užsimerkti ir nematyti, nepalaikyti ir ,,Tauro“ orkestre grojančių šaltiniečių. O kaip drebėjo visų širdys, kai prieš šilališkių orkestrą atsistojo Mikas Karosas, Kazio Bivainio mokinys, jo pasekėjas, garsiausias buvęs ,,Šaltinio“ orkestrantas. Būtų tiesiog nuostabu, jog visi šie orkestrai gautų galimybę ir toliau rodyti savo meistriškumą.
Mokyklos direktorė Jūratės Lazdauskienės žodžiai pasirodė pranašiški – jau gerokai po šventės buvo paskelbta informacija, kad visi trys orkestrai pakviesti rengtis kitam etapui – čempionatui, o pelnyti taškai bus paskelbti, kai bus išklausyta visa Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato programa.

Lina Tekorienė, šventės vedėja