Antradienis, 23 birželio 2020

Mokomės siekdami žinių, mokomės darydami gerus darbus. Mokyklai įsijungus į projektą ,,Mokymasis tarnaujant”, visų septintųjų klasių mokiniai su auklėtojomis, pasitelkę mokytojus – projekto draugus, svarstė, kam būtų reikalinga jų pagalba, kam galėtų ateiti į talką. Ir surado…
7a klasė savo veiklą pavadino ,,Visos širdys svarbios“. Mokiniai nutarė savo širdies dalelę skirti beglobiams gyvūnams – privačios gyvūnų prieglaudos (savininkas Sigitas Klymantas) gyventojams. Mokiniai apsilankę gyvūnų prieglaudoje susipažino su jos gyventojais, pavedžiojo šunelius, paglostė visus, kuriuos galima liesti. Susipažinę su tų namų augintinių gyvenimo sąlygomis, pasiuvo keturkojams paklotų, pagamino informacinių ženklų, padovanojo maisto. Ir nutarė, kad ryšių nenutrauks, klasės projektas bus tęstinis.
7b ir 7d mokinių širdys nukeliavo ten, kur lankosi sunkiai besiverčiantys, bedaliai žmonės, – į CARITĄ. Tauragės Švenčiausio Trejybės parapijos CARITAS turi įsteigęs valgyklėlę, kur maitinami tie, kam labiausiai reikalinga pagalba. O po pietų likęs nepanaudotas maistas išdalinamas parsinešti namo. Tai tam sriubos davinukui įdėti mokiniai ir siuvo maišelius. Vaikai buvo išradingi – panaudojo siuviniams antrinių žaliavų produktus: karpė nebevilkimus džinsus, nebenaudojamas užuolaidas, panaudojo įvairias tekstilės atraižas, svarbu tik, kad audinys būtų tvirtas.

7gd1

7gd2

7gd3

7gd4

7gd5

7gd6

7c klasė nuėjo į svečius į greta mokyklos esančią Lietuvos aklųjų ir silpnaregių draugiją. Ir savo veiklą nutarė pavadinti ,,Bendra kaimynystė“. Svečiuose papasakojo apie savo mokyklą, surengė mini koncertą; kad būtų lengviau susipažinti, suorganizavo žaidimų. O šeimininkai papasakojo apie neįgaliojo gyvenimo sunkumus, Brailio raštą. Mokiniai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių draugijai pagamino ir padovanojo korteles, kurių pagalba silpnaregiams būtų lengviau pasirašinėti ant dokumentų.
Atlikdami gerus darbus septintokai teigė, jog daug ko išmoko: gerumo, atjautos, nuoširdumo, draugiškumo, buvimo komandoje, supratingumo… Taigi projektas ,,Mokymasis tarnaujant“- puiki gyvenimo pamoka.

Mokytoja Vilija Maslauskienė