Penktadienis, 1 lapkričio 2019

Tauragės rajono savivaldybės remiamos sveikatingumo programos „Gyvenimo žemėlapis“ kontūrai lapkričio 25-27 dienomis „išsiplėtė“ iki Jungtinių Amerikos Valstijų. Rudens atostogas Tauragės rajono vyresniųjų klasių moksleiviai turėjo galimybę pradėti „Sniego gniūžtės“ stovykloje. Simboliška, jog gniūžtė išriedėjo iš JAV, Ilinojaus valstijos. Gimė idėja „Šaltinio“ progimnazijoje atrasti Ameriką iš naujo. Vos atvykę į stovyklą, beveik šimtas jos dalyvių tapo „laimės ieškotojais“. Keliaudami pro Amazonės džiungles, pasukę Route 66 keliu, susitikę su čia įsikūrusia indėnų gentimi, nuvykę iki pačios Aliaskos, „laimės ieškotojai“ pateko į anglies kasyklą, kur visą savaitgalį ieškojo „naudingų iškasenų“. Esmė šio ieškojimo buvo ne fizinis darbas, o vidinių jausmų, emocijų, minčių ir elgesio atpažinimas, jų paieška. Todėl laimės skonį pajusti reikėjo laiko.

20191101a

20191101b

20191101c

20191101d

20191101e

Vedami šešiolikos jaunųjų „Sniego gniūžtės“ lyderių galėjome sustoti ties kiekvienu sužeistu, gynybiškai nusiteikusiu, ar tiesiog atvirai norinčiu bendrauti paaugliu. Sukūrėmė jaukią, kiekvieno dalyvio laukiančią aplinką. Vakarienė tamsoje, užrištomis akimis ragaujant maistą, kurio skonį sustiprino džiazuojančio Miko Karoso trimito garsai. Pojūčių metamorfozė leido vizualizuoti, kurti vaizdinius bei juos išlaisvinti. Nuo pradžios iki galo dalijomės „laimės siūlais“ drąsindami ir tikėdami vieni kitais. Kiek gyvenimo mokytojų po šios stovyklos gavo laiškus…? Kiek realiai jų buvo išsiųsta…? Stebint kaip jie buvo rašomi, be kaukių, su akyse žėrinčiomis ašaromis ir daugybe atvirų, besiliejančių žodžių, galiu teigti – tai buvo TIKRA…
Stovykla baigėsi palikdama patiriminius išgyvenimus, daugeliui paauglių tai gali būti atspirties taškas tapti laisvu, drąsiu ir psichologiškai atspariu neigiamai įtakai.