Trečiadienis, 28 lapkričio 2018

“Pūga“ vainikavo Tauragės rajono savivaldybės remiamą sveikatingumo programos „Gyvenimo žemėlapis“ baigiamąjį renginį.
Lapkričio 24-osios rytą, tiesiogine to žodžio prasme, „čiuožėme“ į mokyklą. Čia startavo visai šeimai skirta stovykla pagal tarptautinio jaunimo judėjimo „Sniego gniūžtė“ programą.

181128a

Pradėsiu nuo istorijos apie tai kaip kartą žmogus, užėjęs į krautuvę, už prekystalio pamatė stovintį Dievą. Nustebęs paklausė: kuom jis prekiauja? Dievas pasidomėjo: ko žmogus norėtų?
Tuomet žmogus paprašė parduoti jam džiaugsmo, meilės ir vilties…
Kai Dievas iš sandėliuko, ant delno, atnešė mažą dėžutę žmogus nustebo: „ar tik tiek… “
Tuomet Dievas atsakė, jog jis prekiauja tik sėklomis.
Atsispirdama nuo šios istorijos drąsiai galiu teigti, jog stovykloje „Pūga“ buvo „prekiaujama“ pačios aukščiausios kokybės vertybių sėklomis.
Vienos nuostabiausių akimirkų stovykloje, kai tėvai, jų vaikams net nenujaučiant, ant popieriaus lapo „suguldė“, apglėbtas meile, mintis apie savo vaiko atsiradimo istoriją, o vaikai, tėvams to nežinant, palytėjo jausmais tėvus, pasakodami, kokie jie jiems svarbūs. Parašytos istorijos buvo supakuotos į dovanas. Šeimos jas rado po pirmąja mokykloje mažųjų dalyvių papuošta eglute.

181128c

181128d

Veikė dirbtuvėlės iš kurių sklido kepamų Kalėdinių sausainių, eteriniais aliejais gludinamo muilo akmens ir cinamono lazdelėmis bei kitais prieskoniais dabinamų eglučių kvapai.
Pasak dalyvių stovykloje tvyrojo ypatinga bendrystės jausmu vainikuota dvasia. Kurdami ir žaisdami surado atsakymus kodėl jie vieni kitiems tokie svarbūs.

181128e

181128b

181128f

Gongų garsų terapija vienus nunešė į svečias šalis, o kitiems leido nusileisti savasties laiptais. Daugybė įvairiapusių jausmų, net ašaros, teikė pilnatvę bei ramybę. Vaidinimas „Atsigręžk“ padėjo visiems suprasti, kokie mes vieni kitiems reikalingi.
„Pūgoje“ išdalinome šimtus apkabinimų. Rekomenduoju išbandyti jų jėgą!
Nuoširdžiai dėkoju šiame projekte dirbusioms mokytojoms Inesai Siutilienei, Linai Valuckienei, Reginai Brazaitienei, Vaivai Janonienei, bei visiems „Sniego gniūžtės“ savanoriams.

Sniego gniūžtės koordinatorė Jolanta Daugalienė