Sekmadienis, 24 lapkričio 2019

Lapkričio mėnesį tradiciškai mūsų progimnazijos 1-8 klasių mokiniai dalyvavo tarptautiniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“. Informatinio mąstymo ugdymas – kompleksinis uždavinys, kurio metu ugdomi pagrindiniai įgūdžiai: problemų sprendimas, abstraktus, loginis mąstymas, įvairios uždavinių sprendimo strategijos, duomenų analizė ir apdorojimas, algoritmavimo, programavimo, automatizavimo supratimas, sprendimų perkėlimas, išvadų darymas, apibendrinimas. Visa tai be galo svarbios šiandienos ir ateities kompetencijos augančiam žmogui. Taigi mokiniai dalyvaudami konkurse „Bebras“ ugdosi šias kompetencijas bei kiekvienais metais pasitikrina, kaip sekasi, pasilygina savo gebėjimais su bendraamžiais mokyklos, savivaldybės, šalies ir net tarptautiniu mastu.
Didžiuojamės savo mokyklos mokinių pasiektais rezultatais. Į Tauragės savivaldybės pirmąjį dešimtuką pateko penki iš dalyvavusių 7 pirmokėlių: I vieta – Motiejus Bružas, II vieta – Martyna Vaškytė ir Dominykas Bagdonas, V vieta – Adelė Jašiškytė ir Marta Liorančaitė (1 b kl. mokytoja L. Tamašauskaitė). Iš 14 dalyvavusių konkurse antrokų (2a ir 2d kl.) savivaldybėje I ir II vietas užėmė Paulina Dabulskytė ir Sofija Volynko (2d kl. mokyt. Sigita Jurgilienė). Itin didžiuojamės 2 d kl. mokinės P. Dabulskytės pasiekimu — užimta 5 vieta Lietuvoje.

1

Trečiokėliai buvo itin aktyvūs — dalyvavo 38 mokiniai iš 3 a, c, d ir e (mokytojos J. Rimkuvienė, P. Vitkevičienė, L. Skurdelienė, R. Stumbrienė) klasių, iš kurių į savivaldybės pirmąjį dešimtuką pateko 9 mokiniai. Ypač džiaugiamės šiais rezultatais: Ugnė Varškytė — I vieta savivaldybėje ir 15 vieta šalyje. Ema Baltrušytė — II vieta savivaldybėje (3c). Ieva Mockevičiūtė (3a) ir Majus Jonušis (3d) — III vieta savivaldybėje.

2

Gerų rezultatų pasiekė ir 4c kl. (mokyt. V. Kačiušė) „bebriukai“— iš 12 dalyvių į savivaldybės pirmą dešimtuką pateko net 6. Šauniausiai sekėsi Justei Ašmonaitei — II vieta.
Su „Bebro 2019“ iššūkiais susidorojo ir vyresnieji mūsų mokiniai. Iš 47 dalyvavusių progimnazijos penktokų į pirmąjį savivaldybės trisdešimtuką pateko 16 mokinių, į dešimtuką — 7. Geriausiai sekėsi Žygimantui Sabui (5d) — II vieta savivaldybėje.

5

Konkurse dalyvavo net 42 progimnazijos šeštokai. Savivaldybės trisdešimtuke — 14 mokinių, o dešimtuke — 7. Labiausiai didžiuojamės 6d mokinių pasiekimais: I vieta — Saidas Karp (92 vieta Lietuvoje) ir III vieta — Domas Jankauskas.

6

Septintokų rezultatai taip pat džiugina. Nors jų konkurse dalyvavo tik 12 mokinių (7b), bet į savivaldybės geriausiųjų 30-tuką pateko septyni, į 10-uką — trys. I-ąją vietą savivaldybėje ir 13 Lietuvoje gavo Skaiva Ptakaitė, II vietą savivaldybėje —Olegas Orlovas, IV — Aironas Palepšys.

7

Konkurse dalyvavo 23 mokiniai iš 8 b ir c klasių. Iš jų į savivaldybės 30-tuką pateko 13 mokinių, į 10-uką — 5. Šioje grupėje geriausią rezultatą pasiekė Eimantas Knatauskas (8c) — I vieta savivaldybėje ir 29 Lietuvoje.

8

Taigi, pasidžiaukime mūsų progimnazijos sumaniausių mokinių pasiekimais, o daugiau informacijos apie tarptautinį konkursą „Bebras“ galite rasti konkurso svetainėje (https://bebras.lt/). Visus norinčius konkurse dalyvauti kitais metais 5-8 klasių mokinius kviečiame kreiptis į savo informacinių technologijų mokytojus (N. Bekerienę ir K. Masalskį), 1-4 klasių mokinius — į savo mokytoją. Registruotis galima jau dabar, tad laukiame pačių sumaniausių „šaltiniečių“.

Nanija Bekerienė, IT ir matematikos mokytoja metodininkė