Sekmadienis, 19 kovo 2017

Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad 50 proc. žmogaus sveikatos lemia gyvenimo būdas, 20 proc. – genetika ir paveldėjimas, 20 proc. – aplinka ir tik 10 proc. medicina. Tad nei vaistai, nei gydytojai padėti negalės, jei pirmųjų veiksmų nesiimsime patys. Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į savo sveikatą, vasario mėnuo paskelbtas sveikatingumo mėnesiu. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, sveikatingumo mėnesio metu, pirmąją savaitę informavo 1 – 4 klasių mokinius apie sveiką mitybą, mitybos svarbą vaiko organizmui ir supažindino su sveiko maisto piramide.

170319A

Po pamokos, vaikai atlikinėjo užduotis: 1 – 2 kl. mokiniai piešė „Sveikų pusryčių lėkštę“, o 3 – 4 kl. – „Sveiko maisto piramidę“.

170319B

Visų mokinių piešiniai buvo eksponuojami: 1 – 2 kl. – koridoriuje, 3 – 4 kl. – mokyklos valgykloje. Gražiausių piešinių autoriams įteikti padėkos raštai.

170319C

170319D

170319E

Sveikatingumo mėnesį buvo vykdoma akcija – „Aktyvi pertrauka“, kurios metu vaikai galėjo šokti šokį, kuris buvo rodomas per televizoriaus ekraną, o vaikai turėjo atkartoti judesius. Buvo smagu, linksma ir naudinga.

170319F

Sveikatingumo mėnesio metu buvo vykdoma integruota kūno kultūros pamoka su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste. Pradžioje buvo atliekamas apšilimas, po to buvo atliekama kitokia mankšta – mankšta vaizduojant gyvūnus.

170319H

Paskutinę vasario mėnesio savaitę buvo vykdoma „Kuprinių svėrimo akcija“. Akcijos metu, vaikams buvo aiškinama, kaip taisyklingai reikia susidėti daiktus kuprinėje, kokia yra taisyklinga kuprinės padėtis. Po to buvo sveriamos 1 – 4 klasių mokinių kuprinės. Optimaliausias kuprinės svoris turėtų būti 10 proc. nuo vaiko kūno svorio. Vaikų, kurių kuprinės svėre per daug, buvo įspėti, jog kuprinės svoris viršija leistiną svorį ir turi patikrinti, ar kuprinėje yra tie daiktai, kurių reikia tą dieną mokykloje. Pradinių klasių mokytojoms buvo siunčiami informaciniai pranešimai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Iveta Juknaitė