Trečiadienis, 8 gegužės 2019

2019 m. gegužės 6 d. Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vyko tarptautinė integruota mokinių aplinkotyros – anglų kalbos konferencija „Atgal į gamtą“, kurios tikslas – tobulinti mokinių ir mokytojų gamtamokslinę, kalbinę ir bendrąsias kompetencijas, pristatant mokinių darbus, susijusius su tiriamąja veikla.
Šiame renginyje dalyvavo ir mūsų progimnazijos 7c klasės mokiniai Giedrius Sirvydas ir Dovydas Siutilas, kurie skaitė pranešimą anglų kalba ,, Medžių pelenų savybių nustatymas ir jų poveikis dirvožemio pH“ (mokytojos Gražina Liutkienė, Vilija Petraitienė). Mokiniai džiaugėsi puikiai įvertintu darbu, nes G. Demereckienė, JAV Ambasados politikos ir ekonomikos specialistė ir O. Razmislavičienė, Prienų švietimo pagalbos tarnybos vyr. specialistė pakomentavo, įvertino, aptarė jų darbus ir įteikė padėkas.

190509d

190509c

Muradyan JAV Ambasados politikos ir ekonomikos pareigūnė papasakojo mokiniams apie Amerikos nacionalinius parkus, Dr. Ž. Preikša, VDU ŽŪA Miškų ir ekologijos katedros lektorius paskaitė paskaitą „Meldinės nendrinukės tyrimai: nuo perimviečių iki žiemaviečių“. Konferencijos pabaigoje mokiniai atliko praktines užduotis: viena grupė nustatinėjo Lichenizuotų aukšliagrybių rūšinę įvairovę gimnazijos teritorijoje, kiti stebėjo mieles ir atliko jų gyvybingumo tyrimus, kiti susipažino su magiškųjų metalų gyvybingumu. Mokytojai turėjo įdomų praktinį užsiėmimą apie mokinio motyvaciją su mokytoja Laima Zdanavičiene iš Akmenės gimnazijos.
Mokinių mintys po konferencijos:
„Sužinojau daug apie vandenyno taršą, sužinojau, kaip galiu padėti gamtai ir mūsų Lietuvos gyvūnams.“ Dovydas.
„Konferencija buvo labai informatyvi. Daug sužinojau apie medžių svarbą pasauliui, buvo įdomu klausytis JAV ambasados atstovių kalbos“
Giedrius.