Šeštadienis, 13 gegužės 2017

Tauragės Tarailių ir „Šaltinio“ progimnazijos aktyviai dalyvauja gamtosauginėje veikloje. Šiais mokslo metais vykdo tarptautinį projektą „Mažiau šiukšlių“, kurio tikslas ugdyti sąmoningumą apie šiukšlių poveikį aplinkai ir bendruomenei, skatinti nuo mažų dienų elgesio pokyčius tvarkant atliekas ir šiukšles. Projekte dalyvauja 26 pasaulio šalys, o Lietuvoje- 25 švietimo įstaigos. Šis projektas yra FEE Gamtosauginių mokyklų ir Wrigley bendrovės fondo iniciatyva. Projektą koordinuoja Lietuvos žaliųjų judėjimas.
Įgyvendinant „ Mažiau šiukšlių“ programą bendradarbiaujame tarpusavyje ir su kitomis švietimo įstaigomis. Kartu nutarėme aplankyti lopšelio darželio „ Žvaigždutė“ priešmokyklinukus. Linksmai mokėme mažuosius rūšiuoti atliekas.

170513d

170513a

170513b

170513c

„Šaltinio“ progimnazijos ekologų traukinukas keliavo pas mažuosius bičiulius sustodamas EKO stotelėse: vandens ir elektros taupymo, atliekų rūšiavimo. Kiekvienoje stotelėje laukė pamokanti istorija kaip reikia saugoti ir taupyti gamtos resursus. Paskutinėje stotelėje ekologai sutiko savo draugus, gamtos bičiulius, iš Tarailių progimnazijos, kurie suvaidino nuotaikingą spektaklį „Gamtos įstatymai“. Išmintingoji pelėda kartu su miško žvėreliais ir geruoju medžiotoju priminė gamtos kodeksą, draugiškos gamtos įstatymus ir pakvietė vaikus padirbėti praktiškai- išrūšiuoti šiukšles į skirtingus konteinerius. Po nuotaikingų pasirodymų mažieji dar kartą aptarė rūšiavimo svarbą ir atsakinėjo į pateiktus klausimus apie rūšiavimą. Apie mūsų susitikimą primins mažiesiems draugams padovanoti ekorašikliai, knygelės ir bendra nuotrauka.
Nuoširdžiai dėkojame Tauragės lopšeliui-darželiui ,,Žvaigždutė“ kolektyvui už nuoširdų mūsų priėmimą ir saldžias dovanėles.
Tauragės Tarailių ir „Šaltinio“ progimnazijų gamtosaugininkai