Pirmadienis, 29 birželio 2020

Jau ne vienerius metus Tauragės „Šaltinio“ progimnazija draugauja ir bendradarbiauja su VŠĮ „Kultūrinių projektų centru“. Ši organizacija jau tryliktus metus rengia kino edukacijos ir sklaidos projektus vaikams ir jaunimui „Kino busas” ir „Kino buso dirbtuvės“.
Šie du projektai ir jų dėstytojai, birželio 22 – 25 dienomis, buvo kartu Šilalės rajone Paršežerio stovyklavietėje kur vyko penkių dienų „Sniego gniūžtės“ stovykla „Pavyzdžiui… Raudoni skandaliukai…“ įgyvendinat Tauragės raj. sav. vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programą. Kartu su dėstytojais visi žiūrėjome projekto „Kino busas“ programos filmus, juos analizavom, kėlėm klausimus, ieškojom atsakymų, diskutavom ir mokėmės iš kino. Susitikimai ir diskusijos su kino režisieriais iš tiesų padeda pamatyti filmus šiek tiek kitaip, juos „perskaityti“.

20200629

20200629a

20200629b

20200629c

20200629d

20200629e

O prasidėjus „Kino buso dirbtuvėms“ pradėjome mokytis kino ABC, sužinojom apie daugybę įvairių kino profesijų, kas yra kadras, kokie jie būna, mokėmės pagrindinių dramaturgijos principų ir galėjom prisiminti dramaturgijos kūrinius, vykdėm daugybę kūrybinių užduočių ir lavinom kūrybiškumo „raumenis“, sužinojom vaizdu taip pat galime pasakoti ir komunikuoti, o taip pat nemažai sužinojom apie autorių ir gretutines teises. O galiausiai, pasidalinę į kūrybines komandas, gavom užduotis ir pradėjom ruoštis savo filmukų filmavimui, tobulinom scenarijus, piešėm kadruotes, filmavom, o galiausiai ir montavom savo nufilmuotas istorijas. Ne viskas vyko sklandžiai, reikėjo kartoti dublius dar ir dar, bet buvo labai smagu ir įdomu. Linksmai nusiteikę mūsų dėstytojai suteikė daug laisvės improvizuoti ir buvo visuomet šalia, padėjo spręsti iškildavusius rebusus. Intensyvios „Kino buso dirbtuvių“ ir filmų peržiūrų dienos prabėgo be galo greitai, nekantraudami laukėm mūsų sukurtų darbų peržiūros ir jų aptarimo.
Dėstytojai negailėjo mums pagyrų ir sakė lauks sekančių mūsų visų susitikimų, jog galėtume dar giliau nerti į kino vandenis. Nekantraudami lauksime ir mes.

Projektą „Kino buso dirbtuvės projektą iš dalies finansuoja „Šiemet 30-metį švenčianti Asociacija LATGA“. Kino filmų peržiūras ir kino sklaidos ir edukacijos projektą „Kino busas“ iš dalies finansuoja „Lietuvos kino centras“