1-4 klasių bendruomenių „Stovyklautojų dienoraštis“

Visą gegužės mėnesį 1-4 klasių bendruomenės planavo vasaros stovyklų „Stovyklautojo dienoraštis“ veiklas ir kelionių maršrutus. Birželio 3-7 dienomis „Šaltinio“ pradinukai atskirai klasėmis stovyklavo ir pasidalino savo įspūdžiais:

1a klasės mokiniai stovyklavo prie upės Jūra. Jie aktyviai leido laiką stovyklos metu. Pirmiausia įsikūrė stovyklavietę, pasiruošė stalą, susigalvojo šūkį ir taisykles. Visi kartu sportavo, žaidė žaidimus, treniravosi ant treniruoklių, suposi sūpynėse, bendravo ir žygiavo Jūros krantine.

1b klasės mokiniai kelionę į vasarą pradėjo išvyka į Kartų parką. Įsikūrę jaukioje stovyklavietėje vaikai žaidė smagius  žaidimus, varžėsi judriose rungtyse, skraidino lėktuvėlius, vaišinosi, bendravo ir nusprendė: „Ši diena – dešimt balų iš dešimties!“.

1c klasės mokiniai stovyklavo Kartų parke. Įsikūrę stovyklą vaikai žaidė, spardė kamuolį, pasiruošė bendrą užkandukų stalą, išbandė visas laipynes ir sūpynes. Diena prabėgo greitai ir turiningai. Grįžo visi pavargę, bet kupini gerų emocijų.

1d klasės mokiniai ir būrelis jų mamyčių  iškylavo  Pagramančio regioniniame parke. Rytas prasidėjo lankytojų centre, kuriame apžiūrėjo  modernią, šiuolaikišką ir informatyvią ekspoziciją „Almančios rėvos“, pakilo į Akmenos ir Jūros  upių apžvalgos bokštą. Nuo bokšto regyklos grožėjosi stulbinančio grožio reginiu į dviejų upių santaką. Nusileidus žemėn iškylautojai tapo piemenėliais – dalyvavo edukacijoje „Piemenėlio duona“. Vadovė papasakojo apie piemenėlių gyvenimą, darbus, senovės papročius, išmokė  kepti piemenėlio duonelę ant laužoJą visi valgė   užsigerdami skania senoviška arbata iš žolelių. Skanaudami piemenėlio maistą susipažino su maistiniais ir nuodingais augalais, augančiais gamtoje, sužinojo, kad yra labai nuodingų augalų, kuriuos ir liesti, o tuo labiau ragauti labai pavojinga. Pasisotinę patraukė į žygį „Per kabančius tiltus“. Ir ko tik ten nematė, kur nėjo: užlipę ant piliakalnio grožėjosi miestelio panorama, matė Pagramančio atodangą ir iš viršaus, ir iš apačios, ėjo per kabančius tiltus, vaikščiojo po zodiako ženklų parką… Turistinis žygis baigėsi puikiame stadione, kuriame žaidė futbolą, sportavo ant treniruoklių, žaidė raketėmis ir puikiai leido laiką. Oras buvo nuostabus, tad net nepajuto, kaip atėjo laikas vykti į namus. Pirmos klasės paskutinė mokslo metų diena buvo turininga ir smagi.

2a klasės mokiniai nuotaikingai žengė į vasarą! Mėgavosi gražiu Tauragės meno mokyklos koncertu TMM salėje. Susipažino su muzikos instrumentų įvairove. Vaikščiojo po Tauragės miestą, Kartų parke žaidė judriuosius komandinius žaidimus, futbolą, mėgavosi vasariška šiluma, valgė ledus. Vieni kitiems palinkėjo smagių atostogų.

2b ir 2c klasių mokinių stovyklavimo diena prasidėjo meno mokyklos moksleivių koncertu. Tauragės krašto muziejuje turėjo po dvi edukacijas. Įdomu buvo tapti mažaisiais archeologais ir žąsies plunksna rašyti laišką draugui. Aplankė  Lietuvos meno mokyklų vaikų baigiamųjų darbų parodą. Išsilakstę vaikų  žaidimų aikštelėje, skanavo ledus ir linksmai pasitiko vasaros atostogas.

2d klasės bendruomenė savo dienos stovyklą įsikūrė Taurų parke. Stovyklautojai susipažino su Taurų parku, basomis keliavo ir mėgavosi nuostabia gamta „Pojūčių take“, išbandė vaikų žaidimo aikštelės malonumus, skanavo mamyčių paruoštus užkandžius. Smagiai praleidę laiką, atsisveikino ir išskubėjo vasaroti.

3a klasės mokiniai pasitikdami vasarą pramogavo Kartų parke. Žaidė žaidimus, žvejojo, surengė meninę fotosesiją.

 

3b klasės mokiniai stovyklavo prie Jūros upės. Žaidė žaidimus, užkandžiavo, smagiai leido laiką klasės draugų būryje.

3c klasės mokiniai dalyvavo Meno mokyklos mokinių koncerte, kur susipažino su visais muzikiniais instrumentais, picerijoje paskanavo picų, iškylavo, pramogavo prie Jūros upės, kino salėje žiūrėjo filmą.

3d klasės mokiniai Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre dalyvavo edukacijoje – susipažino su vienu iš seniausių amatų – bitininkyste.

4a klasės mokiniai smagiai praleido laiką gamtoje, prie Jūros upės. Išvykos tikslas – aktyvinti bendruomeninį gyvenimą, skatinant turiningai praleisti laisvalaikį, formuojant bendravimo įgūdžius. Išvykos metu vaikai žaidė su kamuoliu įvairius žaidimus, mokėsi žaisti komandoje, ieškoti bendrų susitarimų. Mankštinosi ant sporto treniruoklių. Išvykos metu buvo sudaryta draugiška ir maloni aplinka, kad žygio dalyviai praleistų laiką linksmai ir turiningai, patirtų daug teigiamų emocijų. Vaikams labai patiko išvyka į gamtą. Grįždami stovyklautojai užsuko į kavinę pasmaguriauti ledais. Išvykos dalyviai džiaugėsi kartu praleistu laiku, palinkėjo vieni kitiems geros vasaros.

4b  klasės mokiniai, mokytoja Ligita Vaitkuvienė ir  tėveliai lankėsi Šilinės girininkijoje.  Kartu su tėveliais mokiniai žaidė tinklinį, futbolą, surengė „Talentų šou“. Žaisdami mokiniai ugdė kultūringo elgesio, fizinio aktyvumo ir vikrumo įgūdžius, bendravo vieni su kitais,  linkėjo vieni kitiems saugios ir saulėtos vasaros.

4c klasės bendruomenės stovykla vyko Šaukėnuose, Matuko vasarnamio aplinkoje. Vaikai kartu su tėveliais turėjo puikią galimybę kepti dešreles ir zefyrus ant laužo, žaisti „Bulvę“, dalyvauti „Talentų šou“, leisti spalvotus muilo burbulus. Pats smagiausias dalykas – pasišaudyti su vandens šautuvais ir atsigaivinti. Buvo labai smagu ir gera praleisti laiką su draugais ir linksmai iškeliauti į vasarą.

Mokslo metus užbaigti 4d klasės mokiniai  išvyko į Taurų nuotykių parką. Išklausę saugaus elgesio instruktažą, leidosi į trasas. Smagu buvo išbandyti mėlynąją trasą. Pasivaišinę „burgeriais“, pilni įspūdžių, geros nuotaikos mokiniai pasitiks vasaros atostogas.

4e klasės bendruomenė paskutinę mokslo metų dieną kartu praleido Virtualios realybės arenoje. Mokiniai žaidė krepšinį, futbolą. Susiskirstę į komandas smagiai kovėsi užsidėję 3D akinius. Gerai pasportavę vaišinosi tėvelių paruoštomis vaišėmis. Turiningai ir linksmai praleidę laiką atsisveikino su savo pirmąja mokytoja, jau nekantriai laukia vasaros atostogų.

Saugių ir turiningų vasaros atostogų, mieli pradinukai ir mokytojos. Iki susimatymo rudenį!

Vilma Kačiušė

Scroll to Top