Akcija ,,Ne Erasmus, bet mainai“

Lapkričio mėnesį visame Tauragės regione organizuota akcija „NE Erasmus, bet mainai”, kurios tikslas – mažinti vartotojiškumą, neišmesti tinkamų, bet jau nenaudojamų daiktų. Siūlyta nepirkti naujų, o dalintis – mainytis. Idėjos autorius – Isvalda Aleknienė (Europe Direct informacijos centras).

Lapkričio 9-18 dienomis Tauragės ,,Šaltinio“  progimnazijos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie vykdomos veiklos ir surengė mainų savaitę. Pirmadienis prasidėjo nedrąsiais mainais, tačiau kiekvieną dieną besimainančių gretos didėjo. Daugiausiai mainytis ir apžiūrėti daiktus ateidavo pradinių klasių mokiniai, bet apsilankė ir nemažai vyresniųjų. Buvo smagu žiūrėti į smalsius vaikus, kaip jie domisi sudėtais daiktais, pasiima juos ne tik sau, bet ir pasirūpina šeimos nariams. Labai smagu buvo stebėti, kaip mokiniai komunikuoja,  kaip jų veidų šviečia šypsenos.

Stalų ,,turinys“ kiekvieną dieną keitėsi. Netgi būtų galima teigti, kad vyko tam tikros varžytuvės, kuris  iš jų taps gausesnis. Didžiausiais konkurentais tapo žaislų ir puodelių stalai, kurie pritraukė daugiausia lankytojų. Renginys, kuris baigėsi šį penktadienį, praėjo labai sklandžiai, ir tai tik dar vienas įrodymas, kaip paprastai kiekvienas galime prisidėti prie tvaraus vartojimo.

Amanda Vaišvilaitė, Radvilė Erciūtė (8 d kl.)

Scroll to Top